Agata Skiba, przyjmująca Developresu: Jesteśmy na fali

- Zwycięstwa z Bielskiem czy to pucharowe z KSZO nas mocno podbudowały. Kiedy przegrywa się mecz z meczem ciężko jest w siebie uwierzyć. Na szczęście przełamałyśmy serię porażek i mam nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej - powiedziała po wygranym 3:1 meczu z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski Agata Skiba, przyjmująca Developresu SkyRes Rzeszów.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Trzecie z rzędu zwycięstwo odniosły siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów. W sobotę podopieczne trenera Jacka Skroka pokonały na wyjeździe KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1. To druga wygrana z tym zespołem w odstępnie trzech dni. Zawodniczką meczu została Agata Skiba. Przyjmująca zdobyła dla Developresu 14 punktów, atakując z 44 procentową skutecznością.

Rozmowa z Agatą Skibą:

Tomasz Błażejowski: Rozpędziłyście się na dobre. Trzeci mecz i trzecie z rzędu zwycięstwo. Taki Developres chce się oglądać.

Agata Skiba (przyjmująca Developresu SkyRes Rzeszów): Bardzo bym chciała, żebyśmy prezentowały taką siatkówkę już do końca sezonu. Jesteśmy na fali i ta seria zwycięstw będzie jeszcze większa.

Zagrywka i blok okazały się kluczowe, by wygrać w Ostrowcu Świętokrzyskim.

- Myślę, że tak. Bardzo dobrze zagrywałyśmy przez co zawodniczki z Ostrowca miały problemy z przyjęciem, a dzięki temu łatwiej nam było ustawić skuteczny blok. Jeden element współgrał z drugim. Dobrze wywiązałyśmy się z tego zadania i cieszymy się z trzech punktów.

Widać, że wcześniejsze zwycięstwa was podbudowały. Jesteście mocniejsze i nauczyłyście się wygrywać. To procentuje.

- Na pewno zwycięstwa z Bielskiem czy to pucharowe z KSZO nas mocno podbudowały. Kiedy przegrywa się mecz z meczem ciężko jest w siebie uwierzyć. Na szczęście przełamałyśmy serię porażek i mam nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej.

Bardziej cieszy nagroda MVP czy zwycięstwo z KSZO?

- Nagroda bardzo cieszy jednak mecz z KSZO był kolejnym spotkaniem, w którym ta nagroda należała się każdej z nas. Każda dziewczyna, która była na boisku, dołożyła swoją cegiełkę do tego zwycięstwa. Oby tak dalej.

Przed wami mecz z PTPS-em Piła. Macie rachunki do wyrównania za porażkę z pierwszej rundy.

- Piła to rewelacja tegorocznych rozgrywek. Już niejednemu faworytowi utarła nosa więc na pewno nie będzie to łatwy mecz. Uważam, że obecnie prezentujemy lepszy poziom niż podczas meczu w pierwszej rundzie. Jesteśmy bardziej zgrane i lepiej się dogadujemy na boisku, także na pewno będziemy chciały to wykorzystać.

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o: