Transfery. Kevin Lafrance nie jest już piłkarzem Miedzi Legnica, ale zostaje w Polsce

Miedź Legnica rozwiązała kontrakt z reprezentantem Haiti Kevinem Lafrance'm. Środkowy obrońca sezon dogra w barwach innego pierwszoligowca z Dolnego Śląska - Chrobrego Głogów.

Kevin Lafrance urodził się we Francji, ale jego rodzice pochodzą z Haiti, dlatego posiada dwa obywatelstwa. Początkowo grał we Francji, lecz w wieku 18 lat trafił do Czech. Z FK Banik Most szybko zadebiutował w najwyższej lidze czeskiej (2008 rok), ale na tym jednym występie na górnym szczeblu się skończyło. To dlatego, że zespół po sezonie spadł do drugiej ligi.

W 2013 roku trafił do Widzewa Łódź, a rok później do Miedzi Legnica. Od tego czasu rozegrał 28 spotkań. Niemal całą rundę jesienną obecnego sezonu stracił z powodu kontuzji. Podczas zimowych przygotowań nie przekonał do siebie sztabu szkoleniowego Miedzi i nie znalazł się w szerokiej kadrze pierwszej drużyny na zgrupowanie w Turcji. Na koncie ma 19 występów i dwie bramki w reprezentacji Haiti.

Z kolei nowym graczem Miedzi Legnica został 20-letni Damian Rasak. Defensywny pomocnik ma na koncie 10 występów w młodzieżowych reprezentacjach Polski, a ostatnie dwa i pół roku spędził we Włoszech, gdzie sporo grał w rozgrywkach Primavery. Obecnie zawodnik przebywa wraz z drużyną Miedzi na zgrupowaniu w Turcji.

Więcej o: