Trzy rakiety z Zielonej Góry już pewne turnieju głównego. Czwarta z Nowogrodu dołączy po eliminacjach?

Dwie zielonogórzanki Martyna Kubka i Joanna Skrzypczyńska oraz jeden zielonogórzanin Arnold Kokulewski zagrają w turniejach głównych halowych mistrzostw Polski w tenisie, które zostaną rozegrane 21-28 lutego w Zielonej Górze. Poprzez eliminacje postara się do nich dołączyć Rafał Szmyr, tenisowa nadzieja Nowogrodu Bobrzańskiego.

Zielonej Górze oraz GKT Nafta trafił się przywilej zorganizowania mistrzostw Polski seniorów przede wszystkim dzięki nowej hali, która w ub. roku stanęła na terenie MOSiR.

Tenisiści chwalą nawierzchnię na trzech kortach pod dachem obiektu skrytego w lesie za wielkim parkingiem kompleksu CRS.

- Jest akuratna, nie za szybka i nie za wolna, turniejowa, każdemu powinna przypasować - zapewniają juniorzy z reprezentacji Polski.

Halowe mistrzostwa seniorów w Zielonej Górze zdominują właśnie juniorzy oraz juniorki. W turniejach głównych w singlu kobiet oraz mężczyzn zagrają 32 zawodniczki oraz 32 zawodników: po 20 dostanie się tu z list rankingowych, po 4 z dzikimi kartami, a po 8 z eliminacji.

15-letnia Martyna Kubka (GKT Nafta Zielona Góra) i 17-letnia Joanna Skrzypczyńska (UKS Dwójka Zielona Góra) skorzystają z dzikich kart i będą bronić honoru gospodarzy mistrzostw w turnieju głównym kobiet, a 20-letni Arnold Kokulewski (GKT Nafta, na co dzień szczęśliwy student wrocławskiej AWF) w turnieju głównym mężczyzn.

Poprzez eliminacje postara się do nich dołączyć 24-letni Rafał Szmyr (niegdyś tenisowa nadzieja Nowogrodu Bobrzańskiego i GKT Nafta).

Fachowcy nie spodziewają się jednak, by ktokolwiek z lubuskiego kwartetu wbił się na podium.

W turnieju panów faworytami są Paweł Ciaś (rocznik 1994, wychowanek SKT Sopot) oraz Marcin Gawron (rocznik 1988), któremu zdarzyło się zagrać w turniejach głównych juniorskiego French Open i juniorskiego Wimbledonu.

Wśród kobiet największe szanse na złoto ma Anastasiya Shoshyna (rocznik 1997, pochodząca z Ukrainy, ale na stałe trenująca w Puszczykowie w akademii Angelique Kerber).

W Zielonej Górze tenisiści zagrają (w formule do dwóch wygranych setów, ostatni może kończyć tie-break) o cztery komplety medali: singlistki, singliści, deblistki i debliści. Przy okazji halowych mistrzostw Polski nie rozgrywa się turnieju mikstów.

W weekend zaczynają się eliminacje dla 32 mężczyzn oraz dla (prawdopodobnie) 16 kobiet. We wtorek wystartuje turniej główny, który potrwa do niedzieli 28 lutego.

Na trzech kortach gry będą się toczyły od rana do późnego wieczora. Kibice - mile widziani i nie muszą martwić się o bilety, wszyscy chętni wejdą za darmo.

Jak upolować występ zielonogórzan w turnieju głównym? Postaramy się podać na naszych łamach daty oraz przybliżone godziny rozpoczęcia pojedynków z udziałem: Martyny Kubki, Joanny Skrzypczyńskiej, Arnolda Kokulewskiego oraz - o ile przejdzie eliminacje - Rafała Szmyra. Z odrobiną cierpliwości takie informacje da się także wytropić na stronie Polskiego Związku Tenisowego (pzt.pl).

Więcej o: