Lech Poznań. Kamil Jóźwiak jeszcze nie zadebiutuje, ale jest blisko składu "Kolejorza"

- Chcę im dać szansę debiutu, ale trudniej będzie miał Robert Gumny - mówi Jan Urban o dwóch młodych zawodnikach, którzy wchodzą do pierwszej drużyny. Tym drugim zawodnikiem jest Kamil Jóźwiak, który niedługo powinien zadebiutować w "Kolejorzu"

- Do Bielska-Białej jadą wszyscy oprócz Roberta Gumnego i Kamila Jóźwiaka, więc to pokazuje, że kadra nie jest aż tak szeroka - mówi Jan Urban o obecnej kadrze swojego zespołu. Sytuacja Gumnego i Jóźwiaka jest zrozumiała - dwójka młodych lechitów dopiero w środę zameldowała się w klubie po tym, jak w minionym tygodniu wzięli udział w zgrupowaniu reprezentacji U19 w Hiszpanii.

Szkoleniowiec mistrza Polski odniósł się też do szansy debiutu, jaką mają dostać wspomniani już Gumny i Jóźwiak: - Uważam, że będzie okazja ku temu, by zagrali. Podobają mi się obaj. Na pewno Robert Gumny ma trudniej, bo przed nim jest Tamas Kadar i Vladimir Volkov. Będą momenty, by zagrali i chciałbym dać im szanse. Odkąd z nami są ciągle dają sygnał, że zasługują na debiut.

I o ile sytuacja Gumnego jest nieco skomplikowana, co otwarcie przyznaje Urban, o tyle Jóźwiak powinien zadebiutować w pierwszym zespole Lecha nieco wcześniej. 17-letni skrzydłowy najpierw wraz z Tomaszem Dejewski pojechał na swój pierwszy obóz na Cypr, a później brylował podczas zgrupowania w Hiszpanii. Sztab szkoleniowy go chwalił, a on sam ciepłe słowa pod swoim adresem przyjmował z dużym spokojem.

Szanse Jóźwiaka na debiut wrosły wraz odejściem z Lecha Dariusza Formelli, który został wypożyczony do Arki Gdynia. Jan Urban ma dziś do dyspozycji czterech skrzydłowych: Szymona Pawłowskiego, Gergo Lovrencsicsa, Sisiego oraz właśnie Jóźwiaka.

Na jego korzyść działa też fakt, że Jan Urban uchodzi za trenera, który lubi stawiać na młodych zawodników. A presja na debiut wychowanków w Lechu jest spora, bo ostatnim zawodnikiem, który opuścił akademię "Kolejorza" i zaistniał w pierwszej drużynie, jest Dawid Kownacki. A od jego pierwszego występu w zespole z Poznania minęło już ponad dwa lata.

Zostań Prezesem i zbuduj Własną Drużynę!

Więcej o: