Na tę górę trudno wbiec, a oni wspinali się na nartach [FOTO]

Prawie 70 sportowców stanęła na Mazury Loppet Cup Grand Prix w narciarstwie biegowym, które odbyło się w Gołdapi. Biegacze musieli zmagać się z morderczą górą, którą pokonywali dwukrotnie.

Po raz pierwszy w tym roku zawodnicy amatorzy mieli okazje uczestniczyć w trzech biegach narciarskich w ramach Grand Prix Warmii i Mazur w narciarstwie biegowym pod nazwą "Mazury Loppet Cup". Zgodnie z regulaminem, biegi odbywały się bez względu na warunki pogodowe. Sezon otworzyły zawody w Jabłoni koło Pisza. Śniegu było pod dostatkiem, tak więc uczestnicy biegali stylem klasycznym. Podczas Biegu Sasinów, pogoda nie dopisała i zamiast na nartach, biegano z kijkami. Tam chętnych jednak nie brakowało.

Ostatnie zawody...

... odbyły się na Pięknej Górze w Gołdapi. Na starcie zjawiło się 68 uczestników z Augustowa, Pisza, Bydgoszczy, Białegostoku, Supraśla, Dubeninek, Bęsi, Wysokiej Wsi, Lutry i Węgorzewa. Choć trasa nie była zbyt długa (750 metrów), to dla zawodnika była bardzo wymagająca. Kąt nachylenia stoku, po którym wspinali się narciarze wynosił 45 stopni. To jednak nie przestraszyło uczestników, którzy tego dnia musieli pokonać podbieg dwukrotnie. Co ciekawe, po pierwszym wbiegnięciu pod górę, zawodnicy wyciągiem wracali na dół, aby zmierzyć się z trasą po raz drugi. Po zakończonych zawodach na uczestników zawodów czekał ciepły posiłek i gorąca herbata.

Po losowaniu nagród odbyła się oczekiwana przez wszystkich dekoracja zwycięzców Biegu Pod Piękną Górę oraz Mazury Loppet Cup Grand Prix Warmii i Mazur. Najlepszych nagradzali: Tomasz Luto Burmistrz Gołdapi, Jacek Morzy Zastępca Burmistrza Gołdapi oraz Andrzej Ciołek, Starosta Gołdapski. Najlepsi otrzymali puchary, dyplomy, medale oraz nagrody pieniężne.

Wyniki biegu kobiet:

1. Magda Kułakowska (Hubal Białystok) - 7.36 min

2. Hanna Popko (Hubal Białystok) - 7.52 min

3. Agata Dakowicz (Hubal Białystok) - 8.03 min

Wyniki biegu mężczyzn:

1. Robert Sadowski (SkiPol.pl Team Gołdap) - 6.23 min

2. Hubert Paszkowski (SkiPol.pl Team Gołdap) - 6.33 min

3. Paweł Pokutko (Sejny) - 6.39 min

Klasyfikacja końcowa w kategorii kobiet:

1. Aneta Ciborowska (Pisz) - 55 pkt

2. Justyna Korotko (Gołdap) - 47 pkt

3. Karolina Rowińska (Augustów) - 44 pkt

Klasyfikacja końcowa w kategorii mężczyzn:

1. Hubert Paszkowski (Gołdap) - 52 pkt

2. Sebastian Ciborowski (Pisz) - 43 pkt

3. Adam Wysocki (Augustów) - 31 pkt

Patronat: Gazeta Wyborcza Olsztyn

Więcej o: