Poznań International Swimming Cup. Otylia Jędrzejczak: Na Termach Maltańskich będę tylko na trybunach [ROZMOWA]

- Takie zawody jak Poznań International Swimming Cup mają znakomity wpływ na popularyzację pływania - uważa Otylia Jędrzejczak, mistrzyni olimpijska, mistrzyni świata i Europy. Byłą znakomitą reprezentantkę Polski będzie można spotkać na trybunach basenu na Termach Maltańskich

Rozmowa z Otylią Jędrzejczak, byłą reprezentantką Polski w pływaniu

Maciej Łuczak: Już za tydzień setki pływaków będą rywalizowali na Termach Maltańskich podczas Poznań International Swimming Cup. Jak pani ocenia tę imprezę?

Otylia Jędrzejczak: - To już kolejna edycja poznańskich zawodów i można się tylko cieszyć, że są organizowane. Co roku w imprezie bierze udział coraz więcej osób i to chyba jest największym komplementem i wyznacznikiem tego, jak ta impreza świetnie się rozwija.

- Co pani zdaniem wyróżnia Poznań International Swimming Cup od innych tego typu imprez?

- Podoba mi się połączenie różnych kategorii wiekowych. Na basenie będziemy mogli oglądać zarówno bardzo młodych adeptów pływania aspirujących do bycia mistrzami, jak i tych, którzy pływanie pokochali zdecydowanie później i występują teraz w tzw. mastersach.

- Pływanie jest obecnie trzecim najbardziej popularnym sportem w Polsce. Czy sądzi pani, że takie inicjatywy mogą sprawić, że popularność tego sportu jeszcze wzrośnie?

- Tak, na pewno ma to znakomity wpływ na popularyzację pływania w naszym kraju. Dzięki takim zawodom nie tylko zwiększamy szansę na wychowanie młodych zawodników, być może także przyszłych mistrzów, ale też dajemy okazję do rywalizacji dorosłym.

- Tak jak pani wspomniała, podczas całego weekendu zawodnicy będą pływali w wielu kategoriach wiekowych. Czy wśród młodych zawodników dostrzega pani przyszłe potencjalne gwiazdy?

- Przyznam szczerze, że w tym roku nie przeglądałam jeszcze list startowych, ale wiem, że w ubiegłych latach pojawiali się na starcie bardzo utalentowani zawodnicy. Każdy z nich szuka teraz okazji do startu w zawodach i sprawdzenia się w nich. Jestem więc przekonana, że w Poznaniu obejrzymy wiele ciekawych zawodniczek i zawodników.

- Czy panią również będziemy mogli zobaczyć w basenie?

- Nie, podczas tych zawodów będę tylko kibicowała z trybun. Na razie pływam sobie tylko dla przyjemności. Nie ukrywam, że wiele osób namawia mnie do wzięcia udziału w turniejach w kategorii masters. Mogę powiedzieć, że cały czas nad tym myślę, ale decyzji jeszcze nie podjęłam. Może w przyszłym roku wystartuję w poznańskiej imprezie?

- Kiedy dokładnie będzie pani obecna na Termach Maltańskich?

- Na pewno będę na Termach Maltańskich w sobotę 20 lutego. Wszystkich serdecznie zapraszam do przyjścia i kibicowania.

Poznań International Swimming Cup 2016 na Termach Maltańskich w Poznaniu

Otylia Jędrzejczak na trybunach, a w basenie mistrzowie Polski w pływaniu, m.in. poznaniak Kacper Majchrzak i Michał Chudy z Rawicza - międzynarodowe zawody pływackie Poznań International Swimming Cup 2016 zapowiadają się bardzo ciekawie. Rozpoczną się piątek i potrwają do niedzieli na Termach Maltańskich w Poznaniu. Wstęp dla publiczności jest wolny.

- To unikalne zawody, które aspirują do bycia jedną z najlepszych i najciekawszych imprez pływackich w Europie - przekonuje Przemysław Lutomski, jeden z organizatorów. Na termach będą rywalizowali prosfesjonalni zawodnicy i pływacy niezrzeszeni. Do rozegrania jest aż 35 konkurencji na dystansach od 50 metrów do nietypowych 150 metrów, na których pływa się tylko na tego typu imprezach.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.