Liga Mistrzów. Rosjanie, Włosi, Turcy i Skra bliżej Final Four w Krakowie

Po pierwszej kolejce pierwszej rundy play-off Ligi Mistrzów cztery zespoły są już niemal pewne gry w kolejnej rundzie tych rozgrywek. Obeszło się też bez większych niespodzianek.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Na rywali w Final Four czekają siatkarze Asseco Resovii, którzy organizują w tym roku w Krakowie turniej finałowy. Na razie w rywalizacji o trzy pozostałe miejsca jest dwanaście drużyn, ale już po pierwszych meczach szanse niektórych na grę dalej są znikome.

Chodzi głównie o te zespoły, które przegrały pierwsze spotkania u siebie. Teraz, by awansować musiałyby wygrywać rewanże na wyjeździe, a dodatkowo "złote sety" rozgrywane po nich. Teoretycznie jest to możliwe, ale praktycznie rywalizacja w tych parach już się zakończyła.

Chodzi o rywalizację francuskiego Tours VB z rosyjskim Biełogorie Biełgorod (Rosjanie wygrali we Francji 3:0), Lotosu Trefla Gdańsk z rosyjskim Zenitem Kazań (1:3), tureckiego Arkasu Izmir z włoską Cucine Lube Civitanovą (0:3) oraz belgijskiego Volley Asse-Lennik z włoskim Trentino (2:3). Biełgorod, Kazań, Civitanova i Trentino potrzebują już tylko postawić kropkę nad i.

Nieco trudniejsze zadanie będzie miała PGE Skra Bełchatów, która wygrała u siebie 3:1 z Ziraatem Bankasi Ankara, ale rewanż rozegra na wyjeździe. Do awansu bełchatowianom wystarczy zwycięstwo w dwóch setach lub w dodatkowym "złotym secie". Najciekawiej zapowiada się jednak rywalizacja pomiędzy tureckim Halkbankiem Ankara, a włoską DHL Modeną. Turcy nieoczekiwanie rozbili rywali we własnej hali 3:0, ale w rewanżu Włosi wcale nie stoją na straconej pozycji. Zespół z Modeny to jeden z faworytów całej imprezy, ale teraz do awansu potrzebuje wygrać cztery sety. Turcy są w zdecydowanie lepszym położeniu, ale na wyjeździe muszą zagrać równie dobrze jak u siebie.

Rewanżowe spotkania I rundy play-off odbędą się 2 i 3 marca. Druga runda rozgrywek zaplanowana została na 16 i 23 marca. Final Four odbędzie się 16 i 17 kwietnia.