Wisła Kraków. Łukasz Burliga w Jagiellonii już zimą

Wszystko wskazuje na to, że Łukasz Burliga już zimą opuści Wisłę. W czwartek ma przejść testy medyczne w klubie z Białegostoku.

Facebook?  | A może Twitter? 

Kontrakt obrońcy z Wisłą wygasa w czerwcu, dlatego już zimą mógł związać się z nowym klubem. Na początku lutego podpisał obowiązującą od lipca trzyletnią umowę z Jagiellonią. Białostoczanie chcieli go sprowadzić już teraz, ale Wisła starała się zatrzymać piłkarza do końca sezonu. Do pozostania zachęcał go trener Tadeusz Pawłowski.

Wydawało się, że te namowy odniosą skutek, bo obrońca wystąpił w piątkowym meczu ze Śląskiem Wrocław. Ostatecznie kluby dogadały się w sprawie transferu. Według "Przeglądu Sportowego" białostoczanie zapłacili krakowianom ok. 150 tys. złotych.

Burliga w czwartek ma przejść testy medyczne. W Białymstoku chcą jak najszybciej załatwić formalności związane z transferem, tak by mógł zagrać w nowym zespole już w piątek. Przeciwnikiem Jagiellonii będzie... Śląsk.

Burliga to wychowanek Wisły, w której rozegrał 111 meczów w ekstraklasie. W 2011 r. zdobył z nią mistrzostwo Polski. W tym sezonie zagrał w lidze 20 razy, zdobył jedną bramkę.

źródło: Okazje.info

Więcej o: