Radomiak przegrywa z III-ligowcem. Testowany był Słowak

W przedostatnim meczu sparingowym piłkarze Radomiaka Radom ulegli Lechii Tomaszów Mazowiecki. W drużynie Zielonych zadebiutował, testowany Marek Dubena z FC Nitra.

Niezbyt zadowolony był szkoleniowiec Radomiaka Radom z postawy swoich defensorów, po ostatnim meczu kontrolnym, w którym Zieloni przegrali z Legionovią Legionowo 0:5. Ich środowy rywal, w okresie zimowym również mierzył się z ekipą z Legionowa i przegrał jeszcze wyżej, bo 6:0. W pozostałych grach kontrolnych Lechia już wygrywała, pokonując między innymi zespoły z I, II czy tak jak Broń Radom (6:2) z III ligi.

Tymczasem tak słaba gra środkowych obrońców, spowodowała, że szkoleniowiec Jacek Magnuszewski, podczas środowej gry testował Słowaka Marka Dubena. Ten wyszedł w pierwszym składzie i wspólnie z Maciejem Świdzikowskim tworzył duet środkowych obrońców. Niestety już w trzeciej minucie gospodarze przegrywali a na listę strzelców wpisał się Marcin Mirecki. - W pierwszej połowie jeszcze widać było, że Dubena poznaje drużynę. Z minuty na minutę prezentował się już znacznie lepiej. Może brakuje mu trochę centymetrów, ale jest dość szybki i twardy. Do soboty co najmniej zostaje z nami - powiedział trener Magnuszewski.

Chwilę po zmianie stron Radomiak przeprowadził akcję, po której bramkę zdobył Krzysztof Ropski. Napastnik tym razem nie zdobył jej po strzale głową, ale wykorzystał zamieszanie w polu karnym rywali i z najbliższej odległości trafił obok słupka.

Gdy wydawało się, że remisem zakończy się mecz kontrolny, to gola na wagę zwycięstwa uzyskał Krzysztof Łazowski. - Wykorzystał on błąd naszej defensywy. Nad tym musimy jeszcze popracować - oznajmił Magnuszewski.

Radomiak Radom - Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:2 (0:1) Bramki: Ropski (50.) - Mirecki (3.), Łazowski (89.) Radomiak: Kula - Wasilewski, Duben, Świdzikowski, Chrabąszcz, Mikołajczak, Kościelny, Radecki, Wolski, Kwiek, Ropski oraz: Banasiak - Cieciura, Jędrzejczyk, Kucharski, Sulkowski, K. Puton, Agu, Gawron, Brągiel, W. Puton, Cupriak.