Sportowe talenty dostały stypendia od marszałka [ZDJĘCIA]

Finansowe wsparcie na rozwój kariery otrzyma 115 młodych, utalentowanych zawodniczek i zawodników.

Wśród nich są medalistki i medaliści mistrzostw świata i Europy w kategoriach młodzieżowych. Gala wręczenia stypendiów odbyła się w środę w Urzędzie Marszałkowskim.

Zarząd Województwa przyznał 115 stypendiów sportowych: 43 zawodniczkom i 72 zawodnikom reprezentującym 23 dyscypliny (w tym 19 dyscyplin olimpijskich), pochodzącym z 48 klubów i 16 gmin z Kujaw i Pomorza. Łącznie pula stypendialna wynosi w tym roku 350 tysięcy złotych.

- Cieszymy się z sukcesów naszych młodych sportowców, którzy zwyciężają nie tylko na arenach ogólnopolskich, ale rozsławiają Kujawy i Pomorze na arenach europejskich i światowych - mówi marszałek Piotr Całbecki - Wierzę, że nasze stypendia sportowe pozwolą im rozwijać swoje talenty. Liczymy także na ich sukces w kwalifikacjach olimpijskich do Rio de Janeiro. Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratuluję!

Wśród torunian stypendia otrzymali m.in.: Julia Chrzanowska (szermierka, Budowlani), Aneta Rygielska (boks, Pomorzanin), Natalia Kaliszek (łyżwiarstwo figurowe, Axel), Agnieszka Skalniak (kolarstwo, Pacific).

Więcej o: