Młodzi reprezentanci królowej sportu wrócili ze Spały z medalami

W Spale rozegrano Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. Reprezentanci Lubelszczyzny zdobyli tam dwa medale, w tym jeden z najszlachetniejszego kruszcu.

Złoty krążek wywalczył startujący w juniorach młodszych Michał Sierocki. Zawodnik lubelskiego AZS UMCS zwyciężył w biegu na 60 przez płotki. Sierocki uzyskał czas 7,86, co jest nie tylko jego rekordem życiowym, ale także drugim wynikiem w historii polskiej lekkoatletyki w tej kategorii wiekowej i aktualnie plasuje go w czołowej ósemce Europy.

Natomiast brązowy medal zdobyła jego koleżanka klubowa - specjalizująca się w skoku o tyczce Milena Lipińska. Ona też rywalizowała w kategorii juniorek młodszych i pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 340 cm.

Ponadto w czołowych ósemkach uplasowali się: junior Michał Kitliński (AZS UMCS Lublin), który zajął siódme miejsce

w biegu na 800 m (1.54,91), a w kat. juniorek młodszych na szóstej pozycji w biegu na 300 m z czasem 40,96 ukończyła zawody Paulina Zielińska (MKS Agros Chełm), natomiast Wiktoria Łukasiewicz (AZS UMCS Lublin) skoczyła w dal 5,26 m, co dało jej ósmą pozycję. - To dobry prognostyk przed sezonem letnim. Mistrzostwa stały na wysokim poziomie, padło wiele dobrych wyników, a Sierocki pobiegł świetnie i przebojem wdarł się do europejskiej czołówki - podsumował Leszek Dunecki, prezes Lubelskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU