Bilety na Final Four Ligi Mistrzów od 160 do 280 zł. Sprzedaż rusza w marcu

Wiemy już ile będą kosztować bilety na dwudniowy turniej finałowy siatkarskiej Ligi Mistrzów, który odbędzie się w Krakowie. Najtańsze wejściówki będzie można kupić już za 160 zł! Sprzedaż ruszy początkiem marca.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Gospodarzem turnieju będzie Asseco Resovia, które jednak nie organizuje go w Rzeszowie, gdzie hala Podpromie może pomieścić ok. 4,5 tys. kibiców, ale w Tauron Arenie Kraków, gdzie na trybuny wejdzie ok. 15 tys. kibiców. I tyle fanów może pojawić się w stolicy Małopolski w oba dni turnieju, 16 i 17 kwietnia. Wszystko dlatego, że ceny wejściówek jakie ustalił rzeszowski klub są bardzo przystępne, biorąc pod uwagę fakt, że kibice będą mogli zobaczyć cztery spotkania najlepszych drużyn w Europie. - Nie chcieliśmy windować cen biletów. Chcemy, by Arena Kraków wypełniła się kibicami - mówi Jarosław Gutowski, dyrektor organizacyjny w Asseco Resovii. - Dodatkowo musieliśmy wziąć pod uwagę, że jednak większość naszych kibiców to ludzie z Rzeszowa czy Podkarpacia. Dojdą im więc koszty dojazdu do Krakowa plus hotel - dodaje.

Dostępne będą tylko bilety na oba dni turnieju. Najtańsze w cenie 160 zł, najdroższe 280 zł. Będą także miejsca VIP, których sprzedażą zajmie się klub. W jego siedzibie też można uzyskać informację odnoście cen tych wejściówek.

Sprzedaż biletów podzielona została na trzy części. Od 5 do 18 marca wejściówki będą mogli kupować posiadacze karnetów na mecze ligowe Asseco Resovii oraz właściciele Kart Kibica. Sprzedaż ta będzie prowadzona na Wyspie Asseco Resovii w Galerii Rzeszów. Posiadacz karnetu będzie mógł kupić dwa bilety na krakowski turniej, właściciele Karty Kibica będą uprawnieni do zakupu jednego biletu. - Chcieliśmy jakoś wyróżnić i nagrodzić naszych najwierniejszych kibiców, którzy od wielu lat kupują karnety na cały sezon. Będą mieli więc prawo pierwokupu biletów i wybrania sobie miejsc w hali w Krakowie - informuje Gutowski.

21 marca ruszy drugi etap sprzedaż biletów, do którego trafi pierwsza pula biletów ogólnodostępnych. Sprzedaż będzie się odbywała poprzez stronę kupbilet.pl, a z rezerwacji wyłączone będą sektory przeznaczone dla kibiców czterech zespołów, które zagrają w turnieju. Fani z klubu kibica Asseco Resovii zajmą miejsca w sektorach A2 i A3, pozostałe drużyny dostaną miejsca w sektorach A17, A18, C21, C22, C23, A13, A14, C14, C15, C16 oraz A7, A8, C9, C10, C11. Dopiero, gdy fani nie danych zespołów nie wykupią tych wejściówek, od 4 kwietnia i one trafią do wolnej sprzedaży. - Zgodnie z wymogami CEV musieliśmy zarezerwować dla każdego klubu po 10 procent hali, czyli ok. 1,5 tys. miejsc. Na razie jednak niewiadomo do kogo trafią, bo przecież play-offy dopiero ruszają. Ciężko też przewidzieć ile kibiców pozostałych klubów pojawi się w Krakowie. Jeśli nie wykupią wszystkich miejsc, te pojawią się jeszcze w sprzedaży nieco później - tłumaczy Jarosław Gutowski.

Przypomnijmy, że turniej finałowy odbędzie się 16 i 17 kwietnia. Asseco Resovia po raz drugi z rzędu zagra w najlepszej czwórce Europy. Rok temu podczas finałów w Berlinie zajęła drugie miejsce przegrywając finał z rosyjskim Zenitem Kazań.

Obserwuj @LewMarcin

Więcej o: