Asseco Resovia przekłada mecze w marcu. Podobnie jak pół ligi

Aż cztery z dziewięciu spotkań, które do końca rundy zasadniczej mają rozegrać siatkarze Asseco Resovii odbędzie się w innych terminach.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Mistrzowie Polski wciąż walczą o awans do finału PlusLigi. Wobec zmienionych zasad w tym zagrają tylko pierwsza i druga drużyna po rundzie zasadniczej. Asseco Resovia ma obecnie tyle samo punktów co druga PGE Skra Bełchatów i dwa więcej niż Lotos Trefl Gdańsk, ale ten ma zaległe spotkanie. A do końca rundy zasadniczej zostało jeszcze dziewięć spotkań.

Cztery z nich nie odbędą się jednak w tych terminach, które pierwotnie planowano. Zresztą nie tylko mecze Asseco Resovii. Spotkania przekładają także inne zespoły, ponieważ... mają często problem z halą. Władze ligi zmieniły kilka tygodni temu terminarz, przez co u kilku drużyn nastąpiła kolizja terminów w halach w których grają. M.in. dlatego też rzeszowianie zagrają swoje mecze nieco wcześniej niż planowali.

Z prośbą o przełożenie spotkania zgłosił się Indykpol AZS Olsztyn, dlatego oba zespoły zagrają nie 19 marca, ale trzy dni wcześniej, w środę, zamiast w sobotę. Z tego też powodu przełożono wcześniejszy mecz, 22. kolejki pomiędzy Asseco Resovią i Cerrad Czarnymi Radom. Zamiast w sobotę 12 marca odbędzie się on w piątek, dzień wcześniej. - Chcieliśmy mieć jeden dzień więcej na przygotowanie do spotkania w Olsztynie, które także zostało przełożone - mówi Katarzyna Zięba, oficer prasowy Asseco Resovii. Dodatkowo w sobotę w hali Podpromie zagrają siatkarki Develorpesu SkyRes Rzeszów, które podejmą Chemika Police.

Ale to nie koniec zmian terminów. Wcześniej odbędą się też mecze 24. i 25. kolejki. W środę 23 marca rzeszowianie zagrają w Kielcach z Effectorem, czyli dwa tygodnie wcześniej niż przewiduje terminarz. 31 marca, w czwartek odbędzie się natomiast pojedynek Asseco Resovii z MKS-em Będzin, który zaplanowano był na 2 kwietnia. Pozostałe mecze rozegrane mają być w terminie, chyba, że zmiany podyktują transmisje telewizyjne.

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o: