Amator bierze wszystko, także Puchar Prezydenta

W hali Centrum Sportowo- Rekreacyjnym Uniwersytetu Przyrodniczego rozegrano VI edycję rozgrywek o Puchar Prezydenta miasta Lublin. Impreza zakończyła się zwycięstwem Amatora.

Wygląda na to, że triumfatorzy stają się kolekcjonerami trofeów, bo tej zimy wygrali wszystko, co do tej pory było można. Zostali halowym mistrzem Lublina, a teraz dołożyli puchar. Zespół Amatora będzie reprezentował stolicę regionu w wojewódzkim turnieju halowym, który odbędzie się 19 marca.

Wracając do lubelskiej imprezy, to do rywalizacji przystąpiło sześć zespołów podzielonych na dwie grupy. Pierwszą z nich wygrała Osada, która pokonała drugiego w tabeli Amatora 3:1. Natomiast w drugiej najlepszy był Spartan przed Kozakami w Kaloszach. W półfinale Spartan po niezwykle zaciętej walce uległ Amatorowi. W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1 i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Skuteczniejsi w ich egzekwowaniu byli Amatorzy (3:2) i oni awansowali do finału. Drugim finalistą został zespół Kozaków w Kaloszach, który pokonał Osadę 3:2. W potyczce o pierwsze miejsce Amator ograł Kozaków w Kaloszach 6:1. Bramki dla zwycięskiej drużyny zdobyli: Adrian Wrona 2, Marcin Smoliński, Przemysław Włodarczyk, Kamil Pytka i Jarosław Dziechau.

W spotkaniu o trzecią lokatę Osada zwyciężyła Spartana 5:1.

Za najlepszego zawodnika turnieju uznano Adriana Kawiaka (Spartan), bramkarza Mateusza Fusa (Amator), a królem strzelców został Adrian Wrona (Amator) - 6 bramek.

Organizatorami imprezy byli: TKKF Omega i Urząd Miasta Lublin.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU

Wyniki

Grupa I

Osada - Vrotcovia 3:2, Osada - Amator 3:1, Amator - Vrotcovia 7:2.

Tabela grupy I

Grupa II

Kozaki w Kaloszach - Spartan 1:2, Kozaki w Kaloszach - Omega 5:1, Omega - Spartan 0:3.

Tabela grupy II

Półfinał

Osada - Kozaki w Kaloszach 2:3, Spartan - Amator 1:1 (karne 2:3 dla Amatora).

o III miejsce

Osada - Spartan 5:1

Bramki: Adrian Zalewski 3, Damian Kozikowski, Łukasz Sternik dla Osady oraz Sebastian Guz dla Spartana.

finał

Kozaki w Kaloszach - Amator 1:6