Lech Poznań bez dwóch kluczowych piłkarzy na mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała

Dwóch podstawowych zawodników Lecha Poznań, Karol Linetty i Łukasz Trałka nie będą mogli zagrać w najbliższym meczu Lecha Poznań z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Obaj piłkarze mistrza Polski obejrzeli żółte kartki w pierwszym tegorocznym ligowym meczu z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza. Karol Linetty, który zaliczył trzy asysty w tym spotkaniu, obejrzał czwartą żółtą kartkę w tym sezonie, z kolei kapitan Kolejorza otrzymał już ósme napomnienie w bieżących rozgrywkach. - Wiedziałem, że prędzej czy później ją dostanę, ale nie sądziłem, że tak szybko - przyznał Trałka.

Obu zawodników Lecha czeka więc przymusowa pauza w najbliższej kolejce, w której poznański zespół zmierzy się na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała. W kadrze Kolejorza nie brakuje jednak zawodników gotowych do gry w środku pola. Łukasza Trałkę może zastąpić Dariusz Dudka, a Karola Linettego Darko Jevtić lub Maciej Gajos.

Żeby jednak uniknąć jeszcze większych problemów ze skompletowaniem składu na kolejny mecz trener Jan Urban w niedzielnym spotkaniu z Termaliką Nieciecza zdjął przedwcześnie z boiska Abdula Aziza Tetteha, który ma na koncie trzy żółte kartki, a kolejna oznaczałaby wykluczenie.

W najbliższym spotkaniu pod Klimczokiem na kartki będą musieli uważać - oprócz Tetteha - także Marcin Kamiński i Tomasz Kędziora. Do składu wróci już za to po absencji Tamas Kadar.

Więcej o: