Kolejny wielki talent płockiego pływania

To zawodniczka KP MZOS Płock Natalia Kryszkowska, która w tym roku skończy 14 lat. Podczas Zimowych Otwartych Mistrzostw Okręgu Wielkopolskiego w Poznaniu osiągnęła fenomenalne wyniki. Szczególnie na dwóch dystansach 200 i 400 metrów stylem dowolnym, które dają jej drugie miejsce w rankingu najlepszych pływaczek w kraju w jej kategorii wiekowej.

W zawodach wystartowało ok. 400 zawodników z 25 klubów. Z Płocka pojechało dziewięcioro młodych pływaków z roczników od 2001 do 2003. Byli to: Maja Jaworska, Izabela Luma, Natalia Kryszkowska, Otylia Januszewska oraz Jakub Wyborski, Maciej Skrocki, Alan Mikołajczyk, Adam Czyżewski, Oliwier Lewandowski. - Wszyscy popłynęli bardzo, bardzo dobrze. Poprawili swoje rekordy życiowe - chwali trener Jurij Szyczkow. - Wyróżniającą się zawodniczką była Natalia Kryszkowska, która wywalczyła dwa srebrne medale na dystansie 200 i 400 metrów stylem dowolnym.

Dystans 200 metrów pokonała w czasie 2:12.81, co daje niespełna 14-letniej Kryszkowskiej drugie miejsce rankingu wśród rówieśniczek w kraju. To jej nowy rekord życiowy na tym dystansie, który poprawiła o pięć sekund.

Świetnie też spisała się na dystansie o połowę dłuższym, który przepłynęła w 4 minuty 40.27 s. I szybciej od swojego poprzedniego najlepszego rezultatu aż o 14 sekund. A na 100 metrów dowolnym była czwarta z czasem 1 min 2.75 s.

Bardzo dobrze w Poznaniu wypadła Maja Jaworska, która na 200 m stylem dowolnym zajęła piąte miejsce (czas: 2 min 17.73 s). A także Izabela Luma, która na 100 metrów stylem motylkowym była piąta (czas: 1 min 12.27 s).

Wśród chłopców najlepiej zaprezentował się Oliwier Lewandowski, który dystans 200 metrów stylem klasycznym przepłynął z czasem 2 min 43.20 s, zajął szóste miejsce.