Finał XII Lotos Cup w skokach narciarskich. Są następcy mistrzów

Na kompleksie skoczni Szczyrk Skalite rozegrano finałowy konkurs skoków narciarskich Lotos Cup 2016. Do ostatniego skoku trwała walka o końcowy triumf w klasyfikacji generalnej.

Na skoczni HS-44 pewne zwycięstwo w kategorii Junior E odniósł Jan Rzadkosz. - Bardzo się cieszę, bo dwa ostatnie konkursy wygrałem i zostałem liderem klasyfikacji generalnej. Oby tak było również za rok - opowiada 12-letni reprezentant TS Wisły Zakopane. - Moje skoki były bardzo dobre i jako jedyny zrobiłem dzisiaj telemark za 40 metrem, więc cieszę się z tego bardzo.

Pokonał Marcina Wróbla z AZS-u Zakopane oraz Mateusza Chraścinę z LKS Olimpia Goleszów. Tym zwycięstwem zapewnił triumf w klasyfikacji generalnej.

Bezkonkurencyjna była również Paulina Cieślar. - Bardzo cieszę się ze zwycięstwa, chociaż chciałam poskakać dzisiaj dalej, ale trudno, nie udało się. Jestem bardzo zadowolona z sezonu - ocenia zawodniczka WSS Wisła.

To było jej siódme zwycięstwo w sezonie i drugi rok z rzędu zdobyła tytuł najlepszej w kategorii młodziczek. Srebrny medal wywalczyła Sabina Król, a brąz Róża Pawlikowskiej - obydwie z AZS Zakopane.

Emocjonująca była walka o triumf w klasyfikacji generalnej Juniora D. Lepszy okazał się Adam Niżnik z TS Wisły Zakopane, który pokonał Jana Habdasa z LKS Klimczok Bystra oraz Wiktora Fickowskiego z klubu Sokoła Szczyrk. Drugie miejsce wystarczyło jednak, by Habdas cieszył się z końcowego triumfu. - Chciałem przypieczętować zwycięstwo w klasyfikacji generalnej pierwszym miejscem, ale podszedłem do tego zbyt ostrożnie, by tylko się nie wywrócić, dlatego zabrakło kilku metrów - wyjaśnia Habdas.

Znakomicie spisał się Tomasz Pilch, który zwycięstwem przypieczętował wygraną w końcowej klasyfikacji Juniora C. - Jestem zadowolony z występu, bo skoki były naprawdę super, choć w drugim trochę za wcześnie się odbiłem - mówi wiślanin.

Zawodnik WSS Wisła o ponad 16 punktów pokonał klubowego kolegę Kacpra Juroszka, a brązowy medal przypadł Kacprowi Stoslowi z AZS-u Zakopane.

Zwycięstwem w sobotnim konkursie triumf w klasyfikacji końcowej cyklu zapewniła sobie Magdalena Pałasz z klubu UKS Sołtysianie Bystre. Srebrny medal zdobyła Joanna Szwab z KS Chochołów, a na najniższym stopniu podium stanęła Anna Twardosz z PKS Olimpijczyk Gilowice.

Finał Lotos Cup 2016 w klasyfikacji generalnej Juniora B sukcesem zakończył Dominik Kastelik (Sokół). Srebrnym medalistą został Paweł Wąsek, a brąz zdobył Dawid Krupa. - Mimo kontuzji wróciłem do rywalizacji, wygrałem zawody i przede wszystkim klasyfikację generalną - przyznaje 18-letni skoczek.