Radomianie zdominowali mistrzostwa Polski juniorów w tenisie

Dwa złote medale i jeden srebrny zdobyli tenisiści RKT Returnu Radom podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów, które odbyły się na kortach w Warszawie.

W Warszawie rozgrywane były Halowe Mistrzostwa Polski juniorów w tenisie. Return Radom reprezentowali: Weronika Falkowska, Konrad Fryze, Marcin Skowroński, Aleksander Sadal i Jan Malmon.

W dalszym ciągu trwa znakomita passa Falkowskiej. Zawodniczka najpierw w znakomitym stylu wywalczyła tytuł młodzieżowej mistrzyni Polski, a później udanie rywalizowała w międzynarodowych turniejach.

W stolicy radomianka także nie miała sobie równych i po pokonaniu czterech rywalek awansowała do finału. W nim przyszło jej rywalizować z Julią Oczachowską z AT Angelique Kerber Puszczykowo. W pierwszej partii lepsza była Oczachowska triumfując 6:4. W kolejnej lepsza okazała się już Falkowska, doprowadzając do tie - breaka. W końcu w trzecim i decydującym secie radomianka wygrała 7:6.

W nagrodę Falkowska poza pucharem i złotym medalem - otrzymała również dziką kartę upoważniająca do udziału w eliminacjach katowickiego turnieju WTA. Ten odbędzie się w kwietniu a wystąpi w nim m.in. Agnieszka Radwańska.

Z kolei wśród singlistów udanie zaprezentował się Konrad Fryze. Reprezentant Polski w drodze do finału pokonał czterech rywali a w decydującym meczu zmierzył się z Piotrem Śmietaną. Niestety w nim lepszy okazał się dużo bardziej doświadczony rywal. Za to duże słowa uznania należą się Fryze za półfinałowy występ, podczas którego wyeliminował turniejową "jedynkę" a więc Maksymiliana Raupuka z SKT Sopot.

Tymczasem złote medale zawisły na piersiach Fryze i Marcina Skowrońskiego w grze deblowej. Radomska para wygrała wszystkie cztery pojedynki, nie tracąc w nich choćby seta.