Cracovia. Erik Jendriszek o golu: Wyszło dokładnie tak, jak chciałem

Cracovia wygrała z Górnikiem Zabrze 3:0, a Erik Jendriszek popisał się efektownym trafieniem. - Od początku wiedziałem, co chcę zrobić z piłką - mówi napastnik.

Facebook?  | A może Twitter? 

Po problemach ze sparingami Cracovia w pierwszym meczu o punkty pokazała, że jest dobrze przygotowana do wiosennych spotkań. - Brakowało nam sparingów, chcieliśmy grać o punkty i było widać, że wszyscy byli głodni gry. W pierwszej połowie absolutna dominacja z naszej strony, pokazaliśmy, jak potrafimy grać przy Kałuży - zaznacza Jendriszek.

Kibice ze stadionu przy ul. Kałuży widzieli już w tym sezonie wiele goli, ale trafienie Jendriszka z sobotniego spotkania było jednym z najbardziej efektownych. Słowak z dystansu posłał podkręconą piłkę w "okienko" bramki rywali. - Myślę, że cały czas moją najpiękniejszą bramką w karierze jest ta z meczu Kaiserslautern z Freiburgiem. Ale z Górnikiem strzał wyszedł mi dokładnie tak, jak chciałem. Od momentu, kiedy dostałem piłkę, wiedziałem, co chcę zrobić. Zdecydowałem się i fajnie wyszło - opisuje.

W sobotę Górnik nie potrafił się przeciwstawić gospodarzom i gdyby krakowianie byli skuteczniejsi, spotkanie mogłoby zakończyć się pogromem. - Nie patrzyliśmy na Górnika, chcieliśmy zagrać swoje. Na tym boisku jest o to coraz trudniej, ale myślę, że kibice mogą być zadowoleni z naszej gry - mówi Jendriszek.

Napastnik niedawno przyznał, że ma coraz mniejszą nadzieję na powrót do reprezentacji Słowacji. Mecze takie jak z Górnikiem mogą to zmienić? - Koncentruję się na grze w Cracovii. Nie myślę o reprezentacji, staram się wykonywać moją robotę. Jeśli tak to będzie wyglądało przez cały sezon, mam nadzieję, że załapię się do kadry - zaznacza.

Więcej o: