Asseco Resovia zdmiażdżyła Jastrzębski Węgiel w bloku i w ataku

Niemal dwukrotnie skuteczniejsi byli siatkarze Asseco Resovii w starciu z Jastrzębskim Węglem. Do tego w bloku zwyciężyli aż 13:1, dlatego też z łatwością wygrali 3:0 w hali rywali i wciąż są w grze o awans do finału PlusLigi.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Mistrzowie Polski zdemolowali rywali, którzy w trzech setach uzbierali zaledwie 44 punkty. Ale nic w tym dziwnego, skoro w ataku mieli zaledwie 34-procentową skuteczność. Dla porównania Asseco Resovia kończyła aż 61 procent piłek, a w drugiej partii aż 73 procent. Do tego jastrzębianie kompletnie nie czytali gry rzeszowian. W bloku zaliczyli tylko jedną skuteczną zastawę, Asseco Resovia miała ich aż 13.

Również w przyjęciu górą byli podopieczni trenera Andrzeja Kowala, którzy dogrywali dokładnie 49-procent zagrywek rywali, Jastrzębski Węgiel w tym elemencie miał 34-procentową skuteczność.

Liderami mistrzów Polski w tym meczu byli Bartosz Kurek i Amerykanin Thomas Jaeschke. Pierwszy zdobył 16 punktów, drugi 13, obaj przy znakomitej skuteczności w ataku. Kurek skończył 67 procent piłek wystawionych do niego, Jaeschke aż 71 procent. Do tego obaj zanotowali po asie. Kurek dołożył jeszcze jeden blok, a Amerykanin dwa.

W zespole gospodarzy tylko Maciej Muzaj zbliżył się do dwucyfrowej zdobyczy punktowej. Uzbierał 9 punktów, przy 38-procentowej skuteczności ataku.

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o: