Challenger ATP Wrocław Open: Wymagający rywale polskich tenisistów

7-letnia wrocławianka Weronika Skowrońska, która na co dzień trenuje tenis, była sierotką losowania turnieju głównego challengera ATP Wrocław Open.

W drabince 32 tenisistów znalazły się nazwiska czterech Polaków, którzy otrzymali od organizatorów dzikie karty. Nasi zawodnicy trafili na bardzo wymagających rywali. Kamil Majchrzak (298. ATP) spotka się z najwyżej rozstawionym tenisistą, Rosjaninem Jewgienijem Donskojem (83. ATP), Paweł Ciaś (582. ATP) z Kazachem Ołeksandrem Niedowiesowem (175. ATP), 19-letni wrocławianin Hubert Hurkacz (618. ATP) z rozstawionym z nr 4. Słowakiem Lukasem Lacko (108. ATP), a Łukasz Kubot (669. ATP) z Japończykiem Hiroki Moriyą (208. ATP).

Sobota była pierwszym dniem kwalifikacji to turnieju głównego Wrocław Open. 32 tenisistów, rozpoczęło rywalizację w hali AZS przy ul. Jana Baudouina de Courtenay. Wśród dnich znalazło się pięciu Polaków: Andriej Kapaś (439. ATP), który dostał się do nich dzięki rankingowi, a także pięciu graczy, którzy wystąpią dzięki dzikim kartom - Karol Drzewiecki (905. ATP), Kamil Gajewski (1142. ATP), Szymon Walków (1395. ATP), Adam Majchrowicz (1398. ATP) i Mateusz Terczyński (1751. ATP).

Wyniki eliminacji na stronie: wroclawopen.com

W niedzielę, od godz. 11, drugi dzień zmagań w eliminacjach, w hali AZS przy ul. Jana Baudouina de Courtenay. A już od poniedziałku ruszy turniej główny w hali Orbita. Wstęp wolny

Więcej o: