Cerrad Czarni vs AZS Częstochowa 3:1. Mecz oceniają zawodnicy obu klubów

Niemal dwie godziny trwał pojedynek siatkarzy Cerradu Czarnych Radom z AZS-em Częstochowa. Gospodarze triumfowali 3:1, zapewniając sobie dziesiąte zwycięstwo w tym sezonie PlusLigi

Powiedzieli po meczu w Radomiu

Artur Szalpuk, skrzydłowy Czarnych, MVP meczu

- Po drugim secie przypomniała nam się sytuacja ze starcia z Politechniką Warszawską. Wówczas także wygraliśmy pierwszą odsłonę, by potem oddać pole rywalowi. Tym razem jednak nie pozwoliliśmy sobie na starty i pokonaliśmy przeciwnika. Widać, że nasza gra nie wygląda tak, jak sobie tego życzymy. Jest sporo do poprawy, ale z drugiej strony wolę grać przeciętnie, a zdobywać punkty do klasyfikacji. Uważam, że wygraliśmy dzięki skuteczności w ataku.

Łukasz Polański, środkowy AZS -u

- Popełniliśmy za dużo błędów, zwłaszcza na zagrywce. Kiedy swoim serwisem ryzykowaliśmy i to nam wychodziło, Czarni mieli kłopoty. Niestety, nie były to częste przypadki. Szkoda, bo nawet dobrze zagraliśmy w odbiorze zagrywki, ale nie przełożyło się to na skuteczność w ataku. Powiem jeszcze raz: nasze błędy okazały się kosztowne. Czarni je wykorzystali i zdobyli komplet punktów.

Więcej o: