Hokej na lodzie. Polska - Austria 2:8. Biało-czerwoni bez szans w Poznaniu [DUŻO ZDJĘĆ]

Reprezentacja Polski do lat 18 w hokeju na lodzie przegrała ze swoimi rówieśnikami z Austrii aż 2:8. W dwóch poprzednich meczach turnieju towarzyskiego rozgrywanego w Poznaniu biało-czerwoni wygrali z Ukrainą 7:5 i przegrali z Węgrami 2:4.

W sobotę Poznaniu rozgrywano ostatnie mecze młodzieżowego turnieju towarzyskiego w hokeju na lodzie. W dwóch wcześniejszych spotkaniach reprezentacja Polski do lat 18 w czwartek przegrała z rówieśnikami z Węgier 2:4, by w piątek pokonać Ukrainę 7:5.

W sobotę Polacy mierzyli się z reprezentacją Austrii. Pierwszą bramkę zdobyli biało-czerwoni za sprawą Oskara Rzekanowskiego, ale później strzelali już tylko rywale z jednym wyjątkiem. Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 1:2, w drugiej Austriacy zdobyli trzy bramki nie tracąc żadnej, a w ostatnia zakończyła się wynikiem 1:3 dla gości. Ostateczny wynik - 2:8 dla Austrii, która zwyciężyła w całym turnieju rozgrywanym na lodowisku Witalisa Ludwiczaka uprzednio pokonując Węgrów (9:0) i Ukraińców (3:2).

W drugim sobotnim meczu Ukraina po dogrywce pokonała Węgry 4:3.

Polska - Austria 2:8

Tercje: 1:2, 0:3, 1:3

Bramki: Oskar Rzekanowski, Paweł Obłoński (Polska) - Philipp Poschmann, Lukas Haudum (dwie), Florian Baltram, Daniel Wachter (dwie), Benjamin Nisser, Lucas Birnbaum (Austria)

Polska: Lewartowski - Michałowski, Bizacki, Krężołek, Jarosz, Jeziorski - Pelaczyk, Wysocki, Zieliński, Podlipni, Paś - Radzieńciak, Klocek, Rzekanowski, Rybak, Zygmunt - Bednarz, Jóźwik, Bernacki, Bochniak, Obłoński.

Więcej o: