Lech Poznań - Termalica Nieciecza. Analityk "Kolejorza": Rywale mają pięciu nowych piłkarzy, spodziewamy się otwartej gry z ich strony

Termalica Bruk-Bet Nieciecza sprowadziła zimą pięciu nowych zawodników. - Z tego co widzieliśmy w meczach, to na pewno są to piłkarze, którzy będą odkrywać ważną rolę w ich zespole - mówi Marcin Wróbel, analityk Lecha Poznań w rozmowie z LechTV. Mecz mistrza Polski z beniaminkiem w niedziele o godzinie 15.30.

W niedzielę do Poznania wraca ekstraklasa - Lech będzie chciał się zrewanżować Termalicę Nieciecza za wstydliwą porażkę z rundy jesiennej. Wtedy pogrążony w kryzysie "Kolejorz" przegrał na wyjeździe 1:3 po golach Wojciecha Kędziory, Dalibora Plevy i Bartłomieja Babiarza.

W niedziele Pleva na pewno nie zagra z uwagi na nadmiar żółtych kartek, z kolei występ Kędziory stoi pod znakiem zapytania, bo Termalica zimą sprowadziła dwóch napastników - Stefana Nikolicia i Elvisa Bratanovicia. - Najważniejsza informacja jest taka, że dołączył nowy bramkarz Krzysztof Pilarz. Dobrze gra nogami, więc wpasowuje się w ich koncepcje rozpoczynania akcji już od bramkarza. Poza tym dwóch napastników, których do końca nie zdążyli przetestować, bo późno trafili do klubu. Do tego interesujący transfer środkowego pomocnika (Patrik Misak) i środkowego obrońcy (Artem Putiwcew). Z tego co widzieliśmy w meczach, to na pewno są to piłkarze, którzy będą odgrywać ważną rolę w zespole - mówi Marcin Wróbel w rozmowie z LechTV, analityk Lecha Poznań.

Według zapowiedzi Termalica wcale nie przyjedzie do Poznania z ultradefensywnym nastawieniem. Co więcej - przy Bułgarskiej twierdzą, że zespół z Niecieczy będzie chciał zyskać przewagę nad Lechem w posiadaniu piłki. To zresztą znak firmowy beniaminka, który odważnie radzi sobie na ekstraklasowych boiskach. - Wiemy jak Termalica grała w pierwszej lidze, wiemy jak gra w ekstraklasie, a także jak spisywali się podczas okresu przygotowawczego. Jak zagrają w niedziele? To wielka niewiadoma, ale trener Mandrysz pokazał, że jego zespoły nie boją się grać w piłkę. To zespół, który stara się prowadzić grę bez względu na to, czy jedzie na Legię Warszawa, Lecha Poznań czy Ruch Chorzów - tłumaczy Wróbel.

Cała rozmowa poniżej:

Początek meczu Lecha Poznań z Termaliką Nieciecza w niedziele o godzinie 15.30. Relacja "na żywo" na Sport.pl.

Więcej o: