City Trail. Wiosenna aura sprzyjała sportowcom

Prawie 350 entuzjastów aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu spotkało się na piątym biegu z serii City Trail Olsztyn. Najlepszymi na mecie ponownie okazali się Artur Olejarz i Monika Jackiewicz, którzy zapewnili sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej cyklu.

Trasa zawodów, której dystans wynosił pięć kilometrów, wiodła przez malownicze tereny wokół Jeziora Długiego. W biegu głównym sobotnich zawodów udział wzięło 345 zawodników. W City Trail Junior (rywalizacji dzieci i młodzieży) pobiegło zaś 75 młodych sportowców.

Najlepszym wśród mężczyzn...

... ponownie okazał się Artur Olejarz (uczestnik mistrzostw Europy w przełajach), reprezentujący City Trail Team. Dla tego sportowca było to już czwarte zwycięstwo w Olsztynie, a jego czas na mecie wyniósł 16 minut i 2 sekundy. Drugie miejsce zajął Paweł Pszczółkowski z Pszczółkowski Team (patronat nad zespołem sprawuje "Gazeta Wyborcza Olsztyn"), z czasem 17:17 min. Na najniższym stopniu podium stanął Grzegorz Kłos (17:22).

- Czułem się dziś rewelacyjnie - nie ukrywał swej radości zwycięzca. - Przez cały czas biegłem bardzo spokojnym tempem. Trasa jest bardzo piękna, a wszyscy sportowcy biorący udział w tej imprezie tryskają niesamowitą energią.

I dodaje: - Za pięć tygodni mam zamiar wziąć udział w mistrzostwach kraju w biegach przełajowych. Nie ukrywam, że będę chciał zdobyć złoty medal.

W rywalizacji pań emocji nie brakowało, choć na mecie po raz kolejny najlepsza okazała się Monika Jackiewicz z City Trail Team, uzyskując czas 18:56 min. Drugie miejsce zajęła Magdalena Trzeciak (19:12), a trzecie Marta Barcewicz (19:50).

- Cieszę się, że udało mi się uzyskać zdecydowanie lepszy czas od swojego ostatniego występu w Olsztynie [19:47 - red.] - przyznaje Jackiewicz. - Od samego początku biegłam bardzo dobrym tempem. Muszę jednak przyznać, że przez ostatnie dwa tygodnie z powodu drobnego urazu nie mogłam trenować. Mimo to, dzisiaj czułam się bardzo dobrze.

City Trail - bieg z przesłaniem

Podobnie jak w poprzednich zawodach, tak i tym razem połowa wpisowego z biegu dzieci i młodzieży została przeznaczona na cele charytatywne. Tym razem organizatorzy zbierali pieniądze dla sześcioletniego Przemka Karpińskiego. Jest wcześniakiem, u którego stwierdzono mózgowe porażenie dziecięce. Objawia się ono nadmierną napiętością ścięgien Achillesa. Żeby mógł się normalnie poruszać, potrzebuje operacji. - Fundusze na jego leczenie były zbierane nie tylko w Olsztynie, ale również w pozostałych miastach Polski, gdzie odbywają się nasze zawody - mówi Justyna Grzywaczewska, organizator zawodów. - Dopiero gdy zakończymy piątą serię biegów City Trail, będziemy mogli podać dokładną kwotę. Warto też podkreślić, że połowa wpisowego u tych osób, które na samym początku opłaciły swój start za cały sezon, również trafiła do Przemka.

Cykl City Trail od września odbywa się pod nazwą Grand Prix City Trail z Nationale-Nederlanden. W Olsztynie zostanie rozegrany jeszcze jeden bieg, który odbędzie się 12 marca. Aby zostać sklasyfikowanym, otrzymać pamiątkowy medal i walczyć o nagrody należy pobiec co najmniej cztery razy. Uroczyste zakończenie sezonu zaplanowane zostało 23 marca, w Centrum Konferencyjnym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Patronat medialny nad Grand Prix City Trail z Nationale-Nederlanden sprawuje portal polskabiega.pl.

Więcej o: