Motor powoli się rozpędza. Teraz ograł Stal

Piłkarze lidera III-ligi Motoru zmierzyli się w meczu kontrolnym z występującą o klasę Stalą Stalowa Wola. Lepsi okazali się lublinianie, którzy wygrali 2:0.

Spotkanie rozegrano na bocznym boisku Areny Lublin. Potyczka ze Stalą była trzecim spotkaniem sparingowym, jakie ze zespół trenera Tomasza Złomańczuka rozegrał tej zimy. Wcześniej żółto-biało-niebiescy przegrali w Siedlcach z I-ligową Pogonią 0:2, a przed tygodniem ograli u siebie III-ligowe Orlęta Radzyń Podlaski 4:1.

W drużynie gospodarzy zagrali dwaj nowi zawodnicy, którzy niedawno związali się z lubelskim klubem - obrońca Julien Tadrowski i napastnik Paweł Piątek, ten drugi podpisał kontrakt z Motorem właśnie w... piątek 12 lutego.

Pierwsza połowa tego spotkania była wyrównana i zakończyła się bezbramkowym remisem. Po zmianie stron, w krótkim odstępie czasu goście otrzymali dwa ciosy i praktycznie było po meczu. Najpierw w 57. minucie bramkarza Stali pokonał strzałem głową Aleksander Komor, a po chwili wynik spotkania na 2:0 ustalił Paweł Myśliwiecki.

Kolejny mecz kontrolny piłkarze Motoru zagrają 20 lutego, kiedy to spotkają się w Radomiu z Bronią.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU

Motor Lublin 2 (0)

Stal Stalowa Wola 0

Bramki: Komor (57.), Myśliwiecki (60.)

Motor: Żukowski - Prusinowski (46. Tadrowski), Komor, Gieraga, Iwan Dykij (70. Prusinowski) - Stachyra, Piekarski (41. Król), Bednara, Mroczek, Myśliwiecki (61. Witkowski) - Piątek (65. Brudz) oraz Ilczuk, Tymosiak.

Stal Stalowa Wola: Wietecha - Bartkiewicz, Wawrzyński, Bogacz, Maciąg - Mańkowski, Giel, Kantor, Oziębała, Przezak - Płonka oraz Kołodziej, Mistrzyk, Mażysz, Stelmach, Rogowski.