Hokej na lodzie. Polska - Ukraina 7:5. Zwycięstwo biało-czerwonych w Poznaniu

Reprezentacja Polski do lat 18 pokonała Ukrainę 7:5 w drugim swoim meczu towarzyskiego turnieju hokeistów na lodzie w Poznaniu. W pierwszym spotkaniu biało-czerwoni ulegli Węgrom 2:4.

To pierwsza tak duża hokejowa impreza na szczeblu międzynarodowym w Poznaniu od meczów Polski z NRD, które odbywały się na lodowisku Bogdanka jeszcze w 1968 roku. Od lat 80. poznański hokej na lodzie był w zapaści, chociaż jego tradycje sięgają aż czasów przedwojennych.

Turniej w Poznaniu na lodowisku Witalisa Ludwiczaka zgromadził reprezentacje Polski, Węgier, Ukrainy i Austrii. Po porażce 2:4 w pierwszym meczu z Węgrami, w drugim spotkaniu podopieczni Jarosława Morawieckiego pokonali Ukrainę 7:5. Dwie pierwsze tercje kończyły się remisem 2:2 i 1:1, ale w decydującej odsłonie Polacy przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść, wygrywając tę partię 4:2. Bramki zdobywali Oskar Rzekanowski (2 min.), Bartłomiej Jeziorski (16. i 42.), Patryk Krężołek (40., 44.), Ernest Bochniak (43.), Paweł Obłoński (50.).

W drugim piątkowym meczu turnieju Austria rozgromiła Węgry 9:0. W sobotę na zakończenie zawodów biało-czerwoni zmierzą się z Austriakami, zaś Ukraińcy zagrają z Węgrami.

Polska - Ukraina 7:5

Tercje : 2:2, 1:1, 4:2

POLSKA: Prokop - Bizacki, Michałowski Krężołek, Paś, Jeziorski - Wysocki, Zieliński, Podlipni, Bernacki, Rzekanowski - Klocek, Radzieńciak, Zygmunt, Bochniak, Obłoński - Bednarz, Kamieniecki, Mularczyk, Olchawski, Jóźwik

Mecze sobotnie

godz. 11 Węgry - Ukraina

godz. 14 Polska - Austria

Więcej o: