Akademia Wisły Kraków będzie współpracować z byłym psychologiem Adama Małysza

Akademia Piłkarska Wisły Kraków nawiązała współpracę z Zakładem Psychologii Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Patronem przedsięwzięcia jest Jan Blecharz, były psycholog polskiej kadry skoczków narciarskich.

Facebook?  | A może Twitter? 

Współpraca ma potrwać przez kilka lat. Do struktur akademii na stałe zostanie włączona trójka psychologów. Zostaną członkami sztabów szkoleniowych poszczególnych grup wiekowych. Będą do dyspozycji młodych piłkarzy w czasie codziennych dyżurów, poza tym będą prowadzić warsztaty dla rodziców i trenerów.

- To unikatowy projekt w skali kraju. Patronem będzie profesor Jan Blecharz, autorytet w świecie psychologii sportu. Celem badań jest wspieranie młodych organizmów oraz ich trenerów, tak, aby ich rozwój przebiegał w jak najbardziej harmonijny sposób - zaznacza Rafał Wisłocki, dyrektor akademii.

Na projektem będzie czuwał Blecharz, który przez pięć lat współpracował z kadrą polskich skoczków narciarskich. Miał udział w największych sukcesach Adama Małysza. Pomagał również m.in. rajdowcem Leszkiem Kuzajem czy Renatą Mauer, mistrzynią olimpijską w strzelectwie.

Który z nowych piłkarzy Wisły będzie największym wzmocnieniem?
Krzysztof Drzazga
16%
316 głosów
Zdenek Ondraszek
28%
560 głosów
Patryk Małecki
9%
177 głosów
Rafał Pietrzak
12%
229 głosów
Witalij Bałaszow
35%
696 głosów
Więcej o: