Znamy wiosenny terminarz spotkań Stomilu w Olsztynie

Runda rewanżowa rozgrywek piłkarskiej pierwszej ligi dla biało-niebieskich rozpocznie się w sobotę 5 marca. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Mirosława Jabłońskiego przed własną publicznością zmierzą się z Olimpią Grudziądz.

Piłkarze Stomilu Olsztyn rundę rewanżową rozpoczną spotkaniem z nie najlepiej radzącą sobie do tej pory Olimpią Grudziądz. Zespół z województwa kujawsko-pomorskiego zajmuję ostatnie miejsce w tabeli, tracąc aż 16 punktów do OKS-u. Dwa tygodnie później do stolicy Warmii i Mazur przyjedzie Bytovia Bytów. Będzie to doskonała okazja do zobaczenia w akcji Arkadiusza Czarneckiego. Obecny obrońca klubu z Bytowa jeszcze w pierwszej połowie sezonu bronił barw Stomilu. W marcu podopieczni trenera Mirosława Jabłońskiego zmierzą się jeszcze z Wigrami Suwałki.

Kwiecień będzie natomiast obfitował w hitowe starcia. Do Olsztyna zawitają bowiem takie zespoły jak Dolcan Ząbki czy Zawisza Bydogszcz, czyli najgroźniejsi rywale Stomilu w walce o ekstraklasę. W maju piłkarze przed własną publicznością zmierzą się z GKS-em Katowice, Arką Gdynia oraz z Pogonią Siedlce.

Wszystkie spotkania w Olsztynie zostaną rozegrane w sobotę, a na tę chwilę żadne z nich nie zostanie rozegrane przy sztucznym świetle. Klub zastrzega jednak, że terminy mogą ulec zmianie w związku z ewentualną transmisją telewizyjną. Z informacji "Wyborczej Olsztyn" wynika, że Stomil zalega z płatnościami za prąd w okresie rozgrywania spotkań w rundzie jesiennej. Z powodów problemów finansowych, wprowadzany jest program oszczędnościowy, który ma zminimalizować koszty związane z organizacją spotkań przed własną publicznością.

Domowe mecze Stomilu w rundzie wiosennej:

- Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziądz (5 marca, godz. 13), - Stomil Olsztyn - Bytovia Bytów (19 marca, 14), - Stomil Olsztyn - Wigry Suwałki (26 marca, 12), - Stomil Olsztyn - Dolcan Ząbki (9 kwietnia, 15.45), - Stomil Olsztyn - Zawisza Bydgoszcz (23 kwietnia, 16), - Stomil Olsztyn - GKS Katowice (7 maj, 16.30), - Stomil Olsztyn - Arka Gdynia (14 maj, 16.30), - Stomil Olsztyn - Pogoń Siedlce (28 maj, 17).

Więcej o: