Szczypiorniści Warmii Olsztyn jadą do Gdyni

Olsztynianie w niedzielę zmierzą się na wyjeździe ze Spójnią. - W swoich szeregach mają doświadczonych zawodników na każdej pozycji, dlatego spodziewamy się bardzo trudnej przeprawy - mówi Karol Królik, kapitan Warmii.

Tegoroczny sezon rozgrywek na zapleczu ekstraklasy jest wyjątkowo udany dla szczypiornistów Warmii Traveland Olsztyn. Podopieczni trenera Giennadija Kamielina odnieśli 13 zwycięstw z rzędu, tylko raz schodząc z parkietu pokonanym. Zajmują tym samym pierwsze miejsce w tabeli I ligi. - Nie pamiętam, kiedy ostatnio mieliśmy tak długą passę wygranych spotkań - przyznaje Karol Królik, kapitan olsztynian. - Wraz z kolegami z zespołu zastanawialiśmy się, czy lepiej być najlepszymi wśród średnich ekip, czy najgorszymi wśród najlepszych. Teraz jednak jest fajnie, wygrywamy mecz za meczem, a włodarze klubu "klepią" nas po ramieniu.

Tak wysoka forma Warmiaków...

... spowodowała, że coraz częściej pojawiają się głosy o ewentualnym awansie do Superligi. Zawodnik przyznaje jednak, że zarówno on, jak i jego koledzy z drużyny podchodzą do tego rozważnie. - Zapewne kilku naszych pozostałych rywali chciałoby, abyśmy zgubili punkty - mówi z uśmiechem sportowiec. - Teraz czekają nas trzy ważne spotkania [Spójnia Gdynia, Meble Wójcik Elbląg i Real Astromal Leszno - red.], od których wszystko może zależeć.

W ostatnim spotkaniu Warmiacy odnieśli imponujące zwycięstwo 36:21 nad MKS-em Poznań. Kolejną okazją do zdobycia dwóch punktów będzie niedzielna konfrontacja ze Spójnią Gdynia. Podopieczni trenera Marcina Makuszewskiego w ostatniej kolejce wygrali w Wolsztynie różnicą aż trzynastu bramek (31:18). Obecnie gdynianie zajmują w tabeli wysokie, czwarte miejsce.

- Zespół z Gdyni, gdy gra u siebie jest bardzo groźny - podkreśla Karol Królik. - W swoich szeregach mają doświadczonych zawodników na każdej pozycji, dlatego spodziewamy się bardzo trudnej przeprawy.

I dodaje: - Dysponujemy zapisem wideo m.in. z naszego pierwszego spotkania [30:21 dla Warmii], a trener Kamielin rozpisuje nam dokładnie każdą pozycję. W swoim repertuarze gdynianie mają kilka groźnych zagrań. My będziemy starali się ich zaskoczyć twardą postawą w obronie, ponieważ w tym upatrujemy swoje szanse na zwycięstwo. Musimy również potwierdzić, że tak jak i w pierwszym naszym spotkaniu, to my jesteśmy lepszą drużyną.

W Trójmieście prawdopodobnie zabraknie Daniela Żółtaka, który zmaga się z urazem łydki.

Mecz Spójnia Gdynia - Warmia Traveland Olsztyn odbędzie się w niedzielę o godz. 14.

Spotkania 15. kolejki:

- piątek: Wybrzeże Gdańsk - Sokół Browar Kościerzyna (godz. 18.30); - sobota: SMS ZPRP Gdańsk - ŚKPR Świdnica (15.30), Meble Wójcik Elblag - Wolsztyniak Wolsztyn (16), Polski Cukier Pomezania Malbork - MKS Kalisz (18), MKS Poznań - Orlen Wisła II Płock (18), Real Astromal Leszno - Mueller MKS Grudziądz (18); - niedziela: Spójnia Gdynia - Warmia Traveland Olsztnyn (14).

I LIGA

Więcej o: