Najpierw derbowy sparing, a potem wylot do Hiszpanii

W czwartym w tym roku meczu sparingowym piłkarzem Zawiszy zmierzą się w piątek z Olimpią Grudziądz. Dwa dni później bydgoszczanie będą już na warszawskim lotnisku Okęcie skąd wylecą na obóz do Hiszpanii.

Pojedynek z Olimpią zakończy krajowy cykl przygotowań do rundy wiosennej I ligi. Kibice w akcji będą mogli zobaczyć nowe nabytki naszej drużyny. Jean-Yves M'voto grał już z Wisłą Płock i ostatnio w Gdańsku z Lechią, ale dla Gala Arela i Karola Danielaka będzie to debiut przed bydgoską publicznością.

Piątkowy mecz kończy krajowy okres przygotowań Zawiszy do pierwszoligowej wiosny. Kilka godzin po zakończeniu spotkania z Olimpią sztab szkoleniowcy poda nazwiska piłkarzy, którzy w niedzielę wylecą na obóz do Hiszpanii. Potrwa on do 26 lutego. Już wiadomo, że podczas pobytu w Andaluzji podopieczni Zbigniewa Smółki zmierzą się m.in. z rosyjskimi Dinamo Moskwa i FK Rostow.

Bardzo możliwe, że naszego zespołu dołączą kolejki gracze. Wśród nich ma być napastnik z Chorwacji.

Początek sparingu z Olimpią o 11.30. Pojedynek w zależności od pogody rozegrany zostanie albo na boisku ze sztuczną nawierzchnią, albo na boisku treningowym przy ul. Gdańskiej.

Więcej o: