Piast Gliwice. Gotowi do wiosennych bojów. Czy sięgną po historyczny sukces?

- W szatni ten temat mistrzostwa Polski w ogóle się nie pojawia - mówi Radoslav Latal, trener Piasta Gliwice. Nie zmienia to jednak faktu, że w trakcie zimowej przerwy klub zrobił sporo, by wiosną powalczyć o największy sukces w swojej historii.

Czy Piast Gliwice powalczy o mistrzostwo Polski? Podyskutuj na Facebooku >>

W Gliwicach nie mogą już doczekać się początku ligowej wiosny. I nic dziwnego. W końcu dla Piasta najbliższe miesiące będą szansą na historyczny sukces. Choć Radoslav Latal - podobnie jak jesienią - rozmów o mistrzostwie Polski unika jak ognia... - W szatni ten temat w ogóle się nie pojawia. Gramy z meczu na mecz - podkreśla trener lidera Ekstraklasy.

Ale nawet on musi przyznać, że kończąca się zimowa przerwa była dla gliwiczan udana. Wystarczy przecież przypomnieć sobie medialne spekulacje z końcówki zeszłego roku, które sugerowały, że swoich najlepszych zawodników Piast zimą straci. Tymczasem Kamil Vacek, Martin Nespor czy Hebert - bo o nich mówiło się najwięcej - wciąż są na Okrzei.

- Przed sezonem obiecałem, że pomogę Piastowi osiągnąć jak najlepszy wynik i chcę być fair. Gdyby pojawiła się jakaś bardzo ciekawa oferta, która opłacałaby się obu stronom, to wtedy rozważyłbym odejście, ale takiej nie było. A ja cieszę się każdym dniem przy Okrzei - zapewnia Vacek.

A że na dodatek do drużyny dołączyło kilka ciekawych nazwisk (jak Maciej Jankowski i Martin Bukata), to sobotniego meczu z Górnikiem Łęczna lider Ekstraklasy wygląda ze spokojem. - Dwa miejsca w jedenastce są jeszcze sprawą otwartą, bo nie wiem, jakie warunki zastaniemy w Łęcznej - wyjaśnia szkoleniowiec Piasta.

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Agora SA