Radomscy lekkoatleci jadą do Spały. Powalczą o halowe laury

Podczas najbliższego weekendu (12-14 lutego) w Spale odbędą się halowe mistrzostwa Polski juniorów i juniorów młodszych w lekkiej atletyce. W doborowym gronie nie zabraknie zawodników RLTL ZTE Radom

Radomski klub zgłosił do rywalizacji 21 zawodniczek i zawodników. Radomianie powalczą w konkurencjach biegowych i technicznych. Trenerzy ZTE liczą na udany występ i medale.

- Na pewno mocna powinna być Natalia Wosztyl, która legitymuje się najlepszym rezultatem w Polsce. Jest kandydatką do złota, a w Spale pobiegnie na 300 metrów. Inni nasi reprezentanci także zaliczają się do czołówki krajowej. Choćby Martyna Kotwiła na 60 metrów, czy biegacze Mateusz Dębski, który wystąpi w biegu na 1500 m i Mateusz Kaczor [pobiegnie na 3000 m. - przyp. red.]. W konkurencjach technicznych liczymy m.in. na medalowy występ Joanny Hajdrowskiej - mówił Marcin Waśniewski, szkoleniowiec ZTE. Oprócz trenera Waśniewskiego z zawodnikami ZTE do Spały pojadą inni szkoleniowcy radomskiego klubu: Bożena Jadczak i Leszek Trzos. Zawody odbędą się w hali Ośrodka Przygotowań Olimpijskich przy ul. Mościckiego. Do startu uprawnione są zawodniczki i zawodnicy posiadający ważną licencję zawodniczą, wystawioną na sezon 2015 lub 2016 przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. W mistrzostwach powalczą adepci lekkiej atletyki urodzeni w latach 1999/2000 (juniorki młodsze i juniorzy młodsi) oraz 1997/1998 (juniorki i juniorzy).