Młody talent podpisał z Pogonią nową, długą umowę

Marcin Listkowski związał się dzisiaj 5-letnią umową z Pogonią Szczecin. Zawodnik ukończył właśnie 18. rok życia.

Urodzony w 1998 roku piłkarz występuje przy Twardowskiego od wiosny 2014 roku. Jako 16-latek przyszedł do Pogoni z Lecha Rypin (kujawsko-pomorskie), którego jest wychowankiem. Przez ponad rok grał w zespołach rezerw i juniorów starszych, a wiosną 2015 został włączony na stałe do kadry I zespołu.

Przebojem wdarł się do składu

Szansę debiutu otrzymał od trenera Czesława Michniewicza w meczu z Lechem w Poznaniu. Miało to miejsce 31 maja 2015 roku, czyli jeszcze w ubiegłym sezonie. Od tamtej pory "Listek" rozegrał łącznie 16 meczów w Ekstraklasie. Jesienią 2015 roku stał się podstawowym zawodnikiem Pogoni. Nie zdołał się jeszcze wpisać na listę strzelców w elicie, ale wydaje się to być kwestią czasu. 18-latek jest także młodzieżowym reprezentantem Polski. Postępy Listkowskiego przykuwają uwagę klubów spoza Polski, ale mimo to po uzyskaniu pełnoletności Marcin zdecydował się na podpisanie nowej umowy z Dumą Pomorza.

Nie pójdzie drogą Wojtkowskiego

Listkowski to już drugi wielki talent, który w ostatnim czasie trafił do Pogoni. W zeszłym sezonie granatowo-bordowe barwy przywdziewał jego rówieśnik Kamil Wojtkowski. Czesław Michniewicz chciał w kolejnych rozgrywkach oprzeć na rozgrywającym cały zespół, ale ten zdecydował przenieść się do niemieckiego RB Lipsk i kontynuować karierę w zespole juniorskim.

Listkowski swoją przyszłość wiąże natomiast z Pogonią, a nawet jeśli za jakiś czas zgłosi się po niego jakiś inny klub, to będzie musiał zapłacić sporą sumę pieniędzy, aby go do siebie ściągnąć. Włodarze klubu wyciągnęli wnioski już z kolejnej lekcji i pokazali, że na kolejnej płaszczyźnie Pogoń idzie ku profesjonalizacji.