Jagiellonia. Fedor Cernych: Co mecz nasza gra wyglądała lepiej

- Wyniki sparingów nie były najlepsze, ale mam nadzieję, że w lidze będziemy wygrywać - mówi Fedor Cernych, napastnik Jagiellonii

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Piłkarze Jagiellonii ostatnich kilkanaście dni spędzili na zgrupowaniu w Turcji. Był to najważniejszy element przygotowań białostoczan do wiosennych spotkań w ekstraklasie.

- Na pewno na zgrupowaniu obciążenia treningów były inne niż w trakcie sezonu. Pracowaliśmy dobrze i myślę, że dobrze przygotowaliśmy się do wiosennych spotkań. Mieliśmy też możliwość zgrania, bo jest kilku nowych zawodników - mówi Fedor Cernych, a pytany o wyniki sparingów w okresie przygotowawczym (sześć porażek, dwa remisy, jedna wygrana) odpowiada: - Wyniki nie były najlepsze, ale co mecz nasza gra wyglądała lepiej. Mam nadzieję, że bez tych obciążeń jakie były, będziemy lepiej wyglądać, wygrywać mecze i strzelać bramki.

Za strzelanie goli wiosną powinien odpowiadać m.in. Litwin, który w sparingach grał w ataku.

- Można powiedzieć, że było tak pół na pół, grałem nie tylko w ataku, ale też na skrzydle. Nie wiem gdzie trener mnie wystawi w lidze - stwierdza Cernych i dodaje: - Jeżeli będę grał jako napastnik to będę musiał strzelać bramki, bo taka będzie moja rola. Nie ma jednak znaczenia kto strzela, najważniejsze żebyśmy wygrywali.

Pierwszy wiosenny mecz w ekstraklasie Jagiellonia zagra w niedzielę. Zmierzy się wówczas w Warszawie z Legią, która podczas przerwy w rozgrywkach dokonała kilku ciekawych transferów.

- Legia to dobra drużyna, a w każdym okienku ktoś do nich przychodzi. Na pewno grają tam dobrzy zawodnicy i nastawiamy się na ciężki mecz. Przygotujemy się jednak do niego odpowiednio, a jeżeli zagramy dobrze jako drużyna to możemy zdobyć trzy punkty - uważa Litwin.

Jagiellonia po jesiennych spotkaniach zajmuje ósme miejsce w tabeli ekstraklasy. Cel na wiosnę to utrzymanie pozycji w górnej części tabeli.

- Mamy trudny początek nowej rundy, ale jeżeli będziemy grali dobrze jako drużyna to wszystko możemy zrobić. Musimy być w ósemce i już od pierwszych spotkań zdobywać jak najwięcej punktów - kończy Fedor Cernych.

Więcej o Jagiellonii na bialystok.sport.pl

Więcej o: