Fin Petteri Forsell w Miedzi: Czy piłkarz poradzi sobie z nadwagą?

Nowym zawodnikiem Miedzi został 25-letni Fin Petteri Forsell - we wtorek podpisał on półtoraroczny kontrakt. Piłkarz ma talent, ale równocześnie problemy w nadwagą i częstymi kontuzjami

Po podpisaniu kontraktu zawodnik wrócił jeszcze do Finlandii. A w sobotę poleci z Helsinek do Turcji, gdzie dołączy do zespołu Miedzi, który tego dnia rozpocznie zgrupowanie w Alanyi.

Forsell ma na koncie siedem występów w młodzieżowej reprezentacji swojego kraju oraz sześć meczów w seniorskiej kadrze, dla której strzelił bramkę w spotkaniu z Izraelem. Dodajmy, że w styczniu 2014 roku Forsell był testowany przez Śląsk Wrocław. Ale ostatecznie Śląsk nie zdecydował się go zatrudnić.

W Finlandii Forsell występował głównie w ekstraklasowym zespole IFK Mariehamn. Co ciekawe, kilka lat temu fińskie media widziały w nim następcę Jariego Litmanena, najlepszego piłkarza w historii tego kraju. Jednak Forsell międzynarodowej kariery nie zrobił, zachwycał tylko w rodzimej ekstraklasie. Jedyny jego zagraniczny wyjazd zakończył się totalną klapą. Latem 2012 turecki Bursaspor zapłacił za niego pół miliona euro, ale Forsell nie spełnił pokładanych w nim nadziei. Zagrał w lidze tylko sześć minut i po pół roku wrócił do fińskiego IFK Mariehamn. Później miał kłopoty z kontuzjami, które na długie okresy wyłączały go z gry.

Forsell ma problemy z trzymaniem wagi. Na fińskich forach internetowych pisano, że nie rozstawał się ze słodyczami, które zawsze nosił w kieszeni. W pewnym momencie kariery Forsell zamiast efektownego "kaloryfera" na brzuchu miał wiszącą "oponkę". Kibice na trybunach drwili z jego sylwetki, ironicznymi okrzykami, zapraszając go po meczu na kiełbaskę i kebab. Z powodu nadwagi Forsell w 2014 r. oblał testy w niemieckim drugoligowcu VfR Aalen.

Więcej o: