Dawid Kownacki z Lecha Poznań: Rywalizacja z Nickim Bille wyjdzie nam na dobre

W niedzielę piłkarze Lecha Poznań meczem z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza wznowią rozgrywki w ekstraklasie. O miejsce w ataku Kolejorza 18-letni Dawid Kownacki będzie rywalizował z Duńczykiem Nickim Bille.

- Dobrze się czuję. Jest rywalizacja w zespole, bo przyszedł do nas Nicki. To na pewno zwiększy tą rywalizację, co będzie dobre zarówno dla mnie, jak i dla drużyny - mówi Dawid Kownacki w rozmowie z klubową telewizją Lecha. Młody snajper Kolejorza po wypożyczeniu Denisa Thomalli i wobec kontuzji Marcina Robaka był jedynym napastnikiem w kadrze. Dlatego zimą mistrz Polski sprowadził doświadczonego Duńczyka Nickiego Bille. To z nim Kownacki będzie musiał rywalizować o miejsce na boisku. - Rywalizacja dla każdego zawodnika to jest coś dobrego, bo tylko tak jeszcze bardziej swoje umiejętności.

Napastnikiem pierwszego wyboru dla trenera Jana Urbana powinien być jednak Nicki Bille, który ma za sobą występy m.in. w lidze hiszpańskiej, francuskiej i włoskiej. - Nicki jest bardziej doświadczonym zawodnikiem, bo grał już pograł w bardzo dobrych ligach zagranicznych, więc na pewno mam się od kogo uczyć - przyznaje Kownacki i dodaje: - Ja jestem zadowolony, że on jest tutaj z nami i myślę, że drużyna i kibice również będą zadowoleni i ta współpraca między nami będzie się układała dobrze. Może czegoś się od niego będę mógł nauczyć, a może i on coś u mnie podpatrzy i wyniesie - uśmiecha się Kownacki.

W niedzielę Lech Poznań podejmie Termalikę Nieciecza w pierwszym meczu po zimowej przerwie. - Wiadomo, że te pierwsze mecze są trudne, bo jest dużo niewiadomych. Patrzymy jednak na siebie, jesteśmy w dobrej dyspozycji. Wyniki sparingów nie były ważne, bo skupialiśmy się na stylu gry, żeby dobrze to wyglądało. Najważniejsze dopiero przed nami. Teraz zaczyna się walka o punkty i będzie można nas rozliczać z wyników - dodaje młody snajper Kolejorza.

Cała rozmowa z Dawidem Kownackim do obejrzenia poniżej:

Więcej o: