Stadion Śląski. Nowa propozycja dla biegaczy

Ratalny Ultramaraton Biegowy na Śląskim to nowa propozycja dla wszystkich chcących regularnie dbać o swoją kondycję fizyczną. Projekt właśnie się rozpoczął i będzie trwał do końca 2016 roku. W styczniu przyszłego roku ogłoszone zostaną wyniki.

Facebook?  | A może Twitter? 

- Zależy nam na tym, aby zmotywować jak najwięcej osób do regularnej aktywności fizycznej - mówi Adam Zając ze Stadionu Śląskiego, odpowiedzialny za projekt. - Infrastruktura lekkoatletyczna, którą posiadamy pozwala na całoroczną zabawę praktycznie bez ograniczeń. Stąd pomysł, aby udostępniać bieżnię w dowolny dzień i w dowolnym czasie. Żeby wystartować w naszym projekcie wystarczy spełnić kilka warunków - dodaje Adam.

Oto te warunki:

- trzeba posiadać telefon z dowolną aplikacją umożliwiającą rejestrację trasy i przebiegniętego dystansu;

- konieczna jest osobista rejestracja w biurze Działu Imprez i Marketingu Stadionu Śląskiego (I piętro, pokój nr 5, budynek Hotelu "Diament" Stadion Śląski), aby zgłosić się do projektu i wypełnić oświadczenie;

- do osiągnięć zaliczany będzie tylko i wyłącznie dystans przebiegnięty na bieżni treningowej Stadionu Śląskiego;

Nie są określone żadne limity dzienne, tygodniowe, czy miesięczne. W styczniu 2017 r. ogłoszone zostaną wyniki. Przewidywane są nagrody dla najlepszych w kategoriach kobiet i mężczyzn powyżej 18 lat i do 18 lat.

- Chcę, aby przyświecało nam hasło: "Biegasz, kiedy masz na to ochotę i jak długo masz ochotę" - podkreśla pomysłodawca akcji.

- Wyniki każdego z uczestników będą rejestrowane do 30 grudnia 2016 roku, dlatego trzeba pamiętać, aby każdorazowo po zakończeniu zabawy, przyjść do naszego biura i pokazać swój wynik, który będzie zapisany w specjalnym rejestrze. Tylko dla zarejestrowanych i postępujących zgodnie z powyższymi zasadami uczestników akcji, bieżnia Stadionu Śląskiego będzie całkowicie bezpłatna - podkreśla Adam Zając.

Więcej o: