Gwiazdy wracają na Globus. Azoty zagrają w Lublinie z Vive Targi

Sympatyków piłki ręcznej w Lublinie i nie tylko czekają nie lada emocje. Wszystko za sprawą puławskich Azotów, które 24 lutego w hali na Globusie zmierzą się z mistrzem Polski Vive Tauronem Kielce.

Oba te zespoły zagrały w Lublinie już przed trzema laty. Wówczas mecz wywołał olbrzymie zainteresowanie i hala była wypełniona do ostatniego miejsca. Właśnie w tym meczu debiutował jak trener kielczan słynny Talant Dujszebajew, który nadal prowadzi tę drużynę, a teraz być może zostanie także selekcjonerem reprezentacji Polski, bo po ostatnich nieudanych dla biało-czerwonych mistrzostwach Europy zrezygnował ze swojej funkcji Michael Biegler.

W lubelskiej hali można się spodziewać występu plejady gwiazd światowej piłki ręcznej. W zespole kieleckim grają takie tuzy jak m. in: Karol Bielecki, Piotr Chrapkowski, Michał Jurecki, Krzysztof Lijewski, Sławomir Szmal, Julien Aginagalde, Denis Buntić, Ivan Cupić, Manuel Strlek czy Uros Zorman. Występuje tam też były kołowy Azotów Mateusz Kus. Drużyna Azotów, która jest brązowym medalistą mistrzostw kraju też ma w swoich szeregach reprezentantów wielu państw na czele z takimi zawodnikami jak: Przemysław Krajewski, Piotr Masłowski, Robert Orzechowski, Rafał Przybylski, Wadim Bogdanow, Nikola Prce, Leos Petrovsky czy Jan Sobol. - Wyszliśmy naprzeciw puławskim kibicom, którzy zadawali pytanie jak można obejrzeć mecz z Vive Tauronem, bo w naszej hali brak jest odpowiedniej ilości miejsc - mówi Jerzy Witaszek, prezes Azotów. - Dlatego też, aby umożliwić jak największej liczbie sympatyków piłki ręcznej udział w tej sportowej uczcie postanowiliśmy to spotkanie rozegrać w lubelskiej hali na Globusie, która ma największą pojemność na Lubelszczyźnie. Przypomnę, że przed dwoma laty chętnych do obejrzenia naszej potyczki z Vive było aż 8.5 tys. Niestety tylko połowa z nich mogła zobaczyć ten mecz, gdyż hala mieści nieco ponad 4 tys. widzów. Mecz rozegramy w środę 24 lutego o godz. 18.30. Odbędzie się on awansem, bo zgodnie z terminarzem, czyli w sobotę 27 lutego Vive gra mecz w Lidze Mistrzów.

Bilety na to spotkanie w cenie 25 i 15 złotych można od środy nabywać w internecie za pośrednictwem portalu eBilet.pl

Wszystkie aktualne wejściówki i zaproszenia na mecze Azotów w puławskiej hali MOSiR uprawniają również do wstępu na mecz z Vive w hali Globus.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU