Szczecin na dwa dni stanie się polską stolicą badmintona

Turniej Netto Cup to jedna z najstarszych i największych imprez badmintonowych w Polsce. Wkrótce odbędzie się jej kolejna edycja, a w popularną ?lotkę? zagrają zarówno profesjonaliści, jak i zupełni amatorzy.

Za niespełna dwa tygodnie Szczecin, już po raz osiemnasty, stanie się prawdziwą stolicą badmintona. Wszystko za sprawą międzynarodowego turnieju Netto Cup 2016, który rozegrany zostanie w weekend 20-21 lutego w dwóch halach: sala ZUT przy ulicy Tenisowej 33 (9 boisk) i hala Bene Sport Centrum przy ulicy Modrej 80 (3 boiska).

Duże przedsięwzięcie

Organizatorzy spodziewają się ponad 300 badmintonistów z całej Polski, Niemiec, Rosji i Francji. Grać będą zawodowcy i amatorzy, czynni zawodnicy w kategoriach open oraz byli w kategoriach seniorskich. Do tego turnieje dzieci i mediów, a także tradycyjne zmagania dla początkujących, czyli kategoria Radosnego Amatora. Zostanie rozdanych blisko 100 kompletów medali oraz taka sama liczba nagród rzeczowych.

O tym, jak dużą imprezą jest Netto Cup, niech świadczy kilka liczb, podsumowujących ubiegłoroczne zmagania badmintonowe:

- 34 304 punkty zdobyli zawodnicy we wszystkich grach turniejowych,

- ponad 1000 zniszczonych/zużytych lotek podczas całego turnieju,

- ponad 800 litrów wody i izotoników na potrzeby zawodników,

- 624 rozegrane mecze,

- blisko 300 metrów wymienionego naciągu w rakietkach uczestników,

- 15 godzin gier non stop na 9 boiskach w sobotę i ponad 11 godzin gier na 12 boiskach w niedzielę.

Jest coraz lepiej

Przez ostatnie lata turniej rozrastał się w imponującym tempie. Z roku na rok przybywa chętnych do gry w Szczecinie i zawody przenoszone są na coraz to większe hale, które zapewniają spokojne i sprawne przeprowadzenie turnieju. W ostatnich latach frekwencja przekroczyła już 200 zawodników.

Do udziału w turnieju może zgłosić się każdy. Szczegóły oraz terminy, których trzeba dopilnować można znaleźć na stronie www.nettocup.pl.