Z Rynku i z powrotem. Trasa 15. PZU Cracovia Maratonu

Za 95 dni rusza 15. PZU Cracovia Maraton. Trasa po raz kolejny wiedzie obok najpiękniejszych zabytków Krakowa.

Chcesz więcej? Polub Kraków - Sport.pl 15 maja biegacze pokonają dwie pętle. Po raz trzeci z rzędu wyruszą z Rynku Głównego. Zgodnie z hasłem imprezy - "z historią w tle" - spod Sukiennic pobiegną ul. Grodzką w stronę Wawelu, mijając najpiękniejsze krakowskie zabytki. Następnie miną al. Zygmunta Krasińskiego, po czym okrążą Błonia. Znów przebiegną alejami, pokonają Most Dębnicki i ul. Marii Konopnickiej dotrą do ul. Ludwinowskiej.

Stamtąd trasa prowadzi w kierunku ul. Zabłocie, przez Most Kotlarski i Rondo Grzegórzeckie pod Tauron Arenę. Pod nią maratończycy zawrócą al. Pokoju, następnie Bulwarami Wiślanymi dobiegną do ul. Podzamcze i skręcą w ul. Powiśle, gdzie rozpocznie się druga pętla. Po niej skierują się w stronę mety, usytuowanej na Rynku.

Dzięki podzieleniu 42 kilometrów i 195 metrów na dwie pętle, wzdłuż trasy będzie mogło się zgromadzić więcej kibiców. Do majowego biegu zgłosiło się już ponad 5300 osób. Imprezie towarzyszyć będą m.in. Bieg Nocny na 10 km i Cracovia Maraton na Rolkach.

Więcej o: