Ruch Chorzów. Przemysław Bargiel czeka na debiut w Ekstraklasie

Przemysław Bargiel, młody pomocnik Ruchu Chorzów, po raz pierwszy wziął udział w przedsezonowej prezentacji drużyny. - Inny świat - mówił potem.

Stwórz własną drużynę i Wygraj Ligę!

Rok temu Bargiel oglądał prezentację niebieskich z trybun. Dziś niespełna 16-letni piłkarz jest już częścią pierwszej drużyny. - Wielu zawodników debiutowało w lidze w wieku 16 lat i nie mówię, że mam grać teraz, od razu czy za miesiąc, ale bardzo chciałbym zadebiutować w pierwszej drużynie Ruchu. Może to będzie za pół roku, ale mogę zapewnić, że będę ciężko pracował przez cały ten czas na treningach - mówi.

Ostatni miesiąc przyniósł wiele zmian w życiu młodego zawodnika. Treningi z pierwszym zespołem, występy w sparingach, wyjazd z drużyną na Cypr, a teraz włączenie na stałe do kadry Ruchu. - Tu gdzie teraz jestem, to praktycznie inny świat. Cały miniony miesiąc był wywrócony do góry nogami. To o czym zawsze marzyłem nagle przyszło w jednym momencie. To pokazuje, że nie ważne ile masz lat, bo jak ciężko pracujesz, to możesz wszystko osiągnąć. Warto marzyć, każdy może marzyć. Jedno z moich marzeń się spełniło, ale mam kolejne, więc nie spocznę na laurach - podkreśla Bargiel.

Więcej o: