Cracovia. Bartosz Kapustka odkryciem roku

Kolejne wyróżnienie dla Bartosza Kapustki. Pomocnik Cracovii został wybrany odkryciem roku w plebiscycie ?Piłki Nożnej?.

Facebook?  | A może Twitter? 

W walce o nagrodę Kapustka okazał się lepszy od Jacka Góralskiego, Łukasza Zwolińskiego, Radosława Murawskiego i Patryka Lipskiego. Na wyróżnienie zapracował sobie nie tylko dobrą grą w Cracovii, ale i w reprezentacji Polski, gdzie już w debiucie wpisał się na listę strzelców.

"Od czasu eksplozji talentu Roberta Lewandowskiego, polski futbol nie miał takiego skarbu, jakim jest nastolatek z Cracovii. Kapustkę widzimy w przyszłości jako polskiego Edena Hazarda. Tak, nie bójmy się takich porównań. Skoro z Lewego wyrósł najlepszy dziś środkowy napastnik świata, to czemu obecne nadzieje polskiej piłki nie miałyby rozwinąć się równie pięknie?" - napisali w uzasadnieniu dziennikarze "Piłki Nożnej".

To nie pierwsze wyróżnienie dla Kapustki, niedawno został też odkryciem roku w ekstraklasie w głosowaniu Polskiego Związku Piłkarzy. W plebiscycie "Piłki Nożnej" do nagrody dla drużyny roku nominowana była też Cracovia, ale ten tytuł przypadł reprezentacji Polski.

Więcej o:
Copyright © Agora SA