Pewna wygrana. Azoty Puławy lepsze od opolskiej Gwardii

Piłkarze ręczni po przerwie związanej z mistrzostwami Europy wznowili rozgrywki PGNiG Superligi. Puławskie Azoty rozpoczęły rok od zwycięstwa - pokonały na wyjeździe Gwardię Opole.

Spotkanie rozegrano w Komprachcicach koło Opola. Zdecydowanym faworytem byli brązowi medaliści mistrzostw Polski - zespół Azotów, który w swoich szeregach miał czterech uczestników ostatnich ME. W barwach Polski wystąpili Przemysław Krajewski, Robert Orzechowski i Piotr Masłowski, a Wadim Bogdanov grał dla Rosji.

Gospodarze nie przestraszyli się jednak naszpikowanych reprezentantami puławian i stawili im twardy opór. Wynik najczęściej oscylował wokół remisu. W drużynie gospodarzy bardzo skutecznie grał Antoni Łangowski, z kolei w Azotach nie można było zatrzymać Nikoli Prce. Do przerwy minimalnie prowadził zespół znad Wisły (12:11).

W drugiej połowie zespół trenera Ryszarda Skutnika zagrał już znacznie szybciej i skuteczniej w ataku. Dobrze spisywali się obaj skrzydłowi - Krajewski i Czech Jan Sobol. Poza tym kilkoma świetnymi interwencjami popisał się Wadim Bogdanow, który odbił kilka ważnych piłek. Ostatecznie Azoty wygrały różnicą pięciu bramek (27:22).

W kolejnym spotkaniu puławianie zmierzą się 13 lutego na własnym parkiecie z Chrobrym Głogów.