Górnik Zabrze. Członkowie Socios Górnik ocenili poczynania klubu. Gdzie widzą mankamenty?

Stowarzyszenie Socios Górnik przeprowadziło wśród swoich członków ankietę. Na jakie pytania odpowiadali?

ŚLĄSK.SPORT.PL w mocno nieoficjalnej wersji. Dołącz do nas na Facebooku >>

97 procent członków Socios Górnik uważa, że wsparcie sprzętem sportowym grup młodzieżowych zabrzańskiego klubu było świetnym posunięciem. Jednocześnie zdecydowana większość kibiców biorących udział w ankiecie jest zdania, że "stowarzyszenie powinno w dalszym ciągu wywierać presję na klub poprzez kibiców i media, by podpisanie umowy z Górnikiem doszło do skutku".

Co ciekawe, w swoim gronie członkowie Socios Górnik najchętniej zobaczyliby Adama Dancha, kapitana zespołu z Roosevelta, Łukasza Podolskiego, mistrza świata z reprezentacją Niemiec i zadeklarowanego fana Górnika, oraz Stanisława Oślizłę, klubową legendę.

"Zaledwie 20 procent ankietowanych dobrze ocenia ostatnie prace klubu. Natomiast aż 85 procent członków uważa, że praca podmiotu właścicielskiego nie wygląda tak jak należy. Zdecydowanie najlepiej oceniana jest promocja klubu, organizacja dnia meczowego oraz zatrudnienie Rafała Kędziora na stanowisko rzecznika prasowego. Natomiast najgorzej oceniane jest słabe pozyskiwanie sponsorów przez klub, niewykorzystywanie potencjału zawodników z drużyn juniorskich oraz brak transparentności klubu" - czytamy na stronie internetowej Socios Górnik.

ŚLĄSK.SPORT.PL ćwierka na Twitterze. Obserwujesz? >>

Który klub zdobędzie wiosną najmniej punktów?
Więcej o: