Emocje gwarantowane. MKS Selgros kontra Zagłębie

Ostatni tydzień był dla piłkarek ręcznych MKS Selgros dość wyczerpujący, ale na odpoczynek nie ma czasu, bo już w niedzielę lublinianki rozegrają kolejny mecz - na wyjeździe spotkają się z Zagłębiem w Lubin.

Chodzi o to, że mistrzynie kraju musiały łączyć rozgrywki ligowe z występami w Pucharze Polski. W środę zespół trener Sabiny Włodek spotkał się w pucharowej potyczce z Ruchem w Chorzowie. Zdecydowane zwycięstwo odniosła drużyna lubelska, która na Śląsku wygrała 28:15 i awansowała do ćwierćfinału. Na szczęście rywalki są w takiej samej sytuacji. One z kolei ograły na wyjeździe SPR Olkusz (32:30). Natomiast w ostatniej kolejce ligowej obie drużyny solidarnie przegrały. MKS Selgros nie sprostał u siebie szczecińskiej Pogoni (25:30), a zespół z Dolnego Śląska musiał uznać w Gdańsku wyższość AZS Łączpol AWFiS (30:31).

W pierwszej rundzie lublinianki zdecydowanie pokonały Zagłębie (30:22). Dla MKS Selgros najwięcej goli w tym meczu zdobyła Marta Gęga - siedem, natomiast najlepszą snajperką drużyny z Lubina była Żana Marić, która rzuciła 11 bramek. Niemniej jednak mecze tych drużyn zawsze są bardzo emocjonujące, choć i tym razem faworytem jest drugi w tabeli MKS.

Początek meczu w Lubinie wyznaczono na godz. 18. Spotkanie będzie transmitowane przez Polsat Sport.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU