Toruń przygotowuje się do mistrzostw Europy w szermierce

Powołano komitet organizacyjny, który zająć ma się koordynacją wszystkich działań związanych z nadchodzącymi seniorskimi mistrzostwami Europy w szermierce, które odbędą się w Toruniu.

Impreza odbędzie się w Arenie Toruń. Rozpoczęcie zawodów zaplanowano na 20 czerwca 2016 r., a skończą się po pięciu dniach. Będzie to wyjątkowa impreza. W mistrzostwach udział weźmie blisko 350 zawodników z 25 europejskich krajów, a sam turniej będzie najważniejszym szermierczym wydarzeniem w Europie, poprzedzającym Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janerio. Będzie to także jedna z najważniejszych imprez sportowych zaplanowanych na 2016 r. w naszym mieście, która prawdopodobnie transmitowana będzie przez ogólnopolskie i europejskie stacje telewizyjne.

W celu sprawnego przeprowadzenia działań organizacyjnych, mających na celu poprawne przygotowanie imprezy, 2 grudnia 2015 r., powołano Komitet Organizacyjny składający się z przedstawicieli Polskiego Związku Szermierczego, TKS-T Budowlanych Toruń, Urzędu Miasta Torunia, Areny Toruń, Straży Miejskiej i Policji. Komitet będzie koordynował działania związane organizacją imprezy.

Więcej o: