Po naukę do stolicy. Michał Mikuła spotka się z najlepszymi juniorami

W niedzielę Michał Mikuła (Stowarzyszenie Integracyjny Klub Tenisa Płock) rozpoczyna w Warszawie eliminacje do mistrzostw Polski juniorów w tenisie ziemnym. Jeśli 15-letni płocczanin przejdzie je pomyślnie, to w fazie głównej zmierzy się z najlepszymi w tej kategorii wiekowej.

Utalentowany tenisista z Płocka, uczeń Gimnazjum nr 6, już osiągnął najważniejszy cel. Na początku stycznia w swojej kategorii wiekowej kadetów (do lat 16) zdobył dwa medale mistrzostw Polski - brąz i złoto. Pierwszy wywalczył w singlu, drugi w deblu w parze z Karolem Paluchem (UKT Winner Kraków).

Kilka dni temu pojechał na międzynarodowy turniej juniorów ITF Magnolia Cup w Szczecinie (do lat 18). - Dostał od organizatorów dziką kartę, inaczej nie miałby szans w nim wystąpić - mówi Robert Mikuła, tata młodego tenisisty. - Tam z reguły biorą udział zawodnicy do lat 18 z całego świata, którzy mają na koncie międzynarodowe sukcesy, wysoki ranking.

W pierwszej rundzie płocki tenisista spotkał się z 17-letnim Włochem Luką Prevosto, który wygrał ITF na Malcie. Choć Mikuła walczył do końca, to jednak musiał uznać wyższość bardziej doświadczonego Włocha, przegrał z nim (4/6; 6/4; 2/6).

Teraz Michał Mikuła spróbuje przebić się z eliminacji do fazy głównej mistrzostw Polski juniorów. Na twardych kortach hali WTS DeSki znów zmierzy się ze starszymi od siebie przeciwnikami. - Jedziemy tam po naukę, zbierać doświadczenie - zapowiada Robert Mikuła. - Chcemy sprawdzić się na tle najlepszych w kraju juniorów.

Co ciekawe, rozstawiony z numerem 1 będzie Ksawery Pociej (KT Legia Warszawa), z którym Michał Mikuła już raz wygrał. W listopadzie ubiegłego roku w Puszczykowie k. Poznania na kortach Akademii Tenisa Angelique Kerber pokonał go w dwóch setach 7/6 (3); 6/4.

Więcej o: