Kibice Stomilu zbierają pieniądze i organizują manifestację

Od niespełna tygodnia sympatycy olsztyńskiego pierwszoligowca mogą wpłacać pieniądze na klubowe konta, aby wspomóc swoją drużynę. W przyszły piątek odbędzie się również przemarsz ulicami miasta fanów Stomilu Olsztyn.

Wciąż nie widać światełka w tunelu dla poprawy sytuacji Stomilu Olsztyn. Władze miasta w tym roku nie przekażą ani złotówki na profesjonalny futbol w stolicy Warmii i Mazur. Mariusz Borkowski, prezes OKS-u przekonuje, że wciąż trwają rozmowy z potencjalnymi sponsorami, a drużyna nie zostanie wycofana z rozgrywek pierwszej ligi. Szukając sposobu na rozwiązanie problemów, klub zorganizował zbiórkę pieniędzy. W ten sposób Stomil chce zebrać aż miliona złotych. Chętni kibice mogą do końca tygodnia wspomóc drużynę poprzez wykupienie tzw. cegiełek. W czwartek na godz. 12 stan konta z tej zbiórki wynosił prawie 39 tys. zł.

Oprócz wpłat na konto, można również wylicytować różnego rodzaju piłkarskie pamiątki. Swoje rękawice bramkarskie przekazał Piotr Skiba, a chętni mogą także nabyć koszulki poszczególnych piłkarzy z ubiegłych sezonów bądź pamiątkowe szale. Na aukcję trafiają również rzeczy nie związane z piłką nożną. Swoją koszulkę z czasów występów w siatkarskiej Skrze Bełchatów przekazał Maciej Dobrowolski, były gracz AZS-u Olsztyn. Cały dochód z licytacji zostanie przekazany na konto Stomilu.

Tymczasem kibice Stomilu organizują oficjalną manifestację w centrum Olsztyna. Odbędzie się ona w przyszły piątek, a trasa będzie wiodła od stadionu OKS-u pod olsztyński Ratusz. Start marszu został zaplanowany na godzinę 14.

Sami piłkarze oraz osoby związane z futbolem w stolicy Warmii i Mazur przyznają jednak, że tylko cud może zmienić obecną sytuację biało-niebieskich. Władze klubu zachowują się fair w stosunku do zawodników i pozwalają wyjeżdżać im na testy do innych klubów. W tym tygodniu nowych pracodawców starają się do siebie przekonać tacy piłkarze jak: Tomasz Wełna (Zagłębie Sosnowiec), Rafał Remisz (Olimpia Grudziądz), Dawid Mieczkowski (Nadwiślan Góra) oraz Karol Żwir (Puszcza Niepołomnice). Blisko podpisania kontraktu z Pogonią Siedlce jest również Rafał Kujawa.

Więcej o: