Developres SkyRes Rzeszów dalej na dnie tabeli. W Muszynie zabrakło "chłodnej głowy"[STATYSTYKI]

Było blisko, ale znowu się nie udało. W 13 kolejce Orlen Ligi Developres SkyRes Rzeszów przegrał na wyjeździe z Polskim Cukrem Muszynianką Enea Muszyna 1:3 i nadal okupuje ostatnie miejsce w tabeli. W Muszynie podopieczne trenera Jacka Skroka zagrały jednak niezłe spotkanie. Najlepiej punktującą w szeregach rzeszowianek była Agata Skiba, która zdobyła 15 "oczek".

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Developres SkyRes Rzeszów do meczu w Muszynie przystępował w nienajlepszych humorach, po fatalnej porażce kilka dni wcześniej z Legionovią Legionowo. W starciu z "mineralnymi" rzeszowianki zaprezentowały się już znacznie lepiej, ale i to okazało się za mało na wywiezienie choćby punktu z trudnego terenu w Muszynie. Było jednak naprawdę blisko. W czwartej partii siatkarki trenera Jacka Skroka dzielnie walczyły o doprowadzenie do tie-breaka. Dobrze zaprezentowała się Joanna Kapturska. Atakująca rzeszowianek punktowała w tym secie sześciokrotnie, ale w najważniejszym momencie się pomyliła i to jej błąd dał zwycięstwo Muszyniankom. Developres przegrał więc kolejne ligowe spotkanie, ale w ich grze wreszcie można znaleźć kilka pozytywów.

W ataku prym wiodła Agata Skiba. Przyjmująca rzeszowianek zbijała piłkę 24-krotnie z 50 procentową skuteczność. Skiba do dwunastu "oczek" w ataku dorzuciła jeszcze dwa punktowe bloki i jeden skuteczny serwis. Z 15 punktami na koncie 25-latka była najlepiej punktującą zawodniczką w szeregach Developresu. Ciężar gry w ataku starały się wziąć na siebie także środkowe rzeszowskiego zespołu. Ana Otasević atakowała 18-krotnie, a Magdalena Hawryła aż 23 razy. Obie jednak nie imponowały skutecznością. Ta pierwsza skończyła osiem ataków, do których dorzuciła jeszcze aż pięć punktów bloków. Z 13 "oczkami" Otasević była więc drugą najlepiej punktującą zawodniczką drużyny z Rzeszowa. Hawryła skończyła tylko siedem oczek w ataku, co dało jej zaledwie 30 procentową skuteczność w tym elemencie gry. Środkowa rzeszowskiego zespołu trzykrotnie jeszcze zablokowała rywalki i raz zapunktowała bezpośrednio z zagrywki.

Developres dobrze zaprezentował się w bloku, gdzie zdobył 14 "oczek". Problem w tym, że gospodynie zagrały jeszcze lepiej i aż 17-krotnie skutecznie powstrzymały ataki rzeszowianek.

Developres SkyRes Rzeszów, z zaledwie czterema punktami na koncie zamyka ligową stawkę. Przed rzeszowiankami teraz kolejne wyjazdowe starcie. W poniedziałek Developres zagra w Łodzi z Budowlanymi.

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.